OKI Avrupa iş ortaklarına daha iyi hizmet sağlamak için Penta Teknoloji ile iş birliğine gidiyor

                                                                                                                                                                                      05.05.2017


OKI Avrupa tarafından yapılan açıklama uyarınca, OKI çözümlerinin pazarda yaygınlaşması stratejileri doğrultusunda, Mayıs 2017 tarihinden itibaren Penta Teknoloji, OKI’nin Türkiye Yetkili Dağıtıcısı olarak seçildi. Baskı teknolojileri alanında dünyanın söz sahibi lider markalarından olan OKI, yeni dönemde Türkiye pazarındaki dağıtımını Penta Teknoloji ile yönetecek.

OKI Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Mathias Militzer, yeni dönemi şöyle değerlendiriyor; “Türk pazarı OKI için çok büyük bir fırsat sunuyor. Penta Teknoloji ile ortaklığımız yeni bir dönüm noktası oluşturacak! Bu adım, Türkiye’deki şirketlerle daha yakın çalışma politikamıza paralel olarak bu ülkeye olan bağlılığımızın bir göstergesi… Endüstriyel ve ofis baskı çözümleri alanındaki liderliğimizi, tek dağıtıcımız olan Penta Teknoloji’nin güçlü katma değerleriyle birleştirerek iş ortaklarımızla buluşturuyoruz.” Militzer sözlerine şöyle devam ediyor; “Bu ortaklık sayesinde, kanal ortaklarımıza, müşterilerinin daha başarılı olmaları ve güncel veya gelecek iş hedeflerine ulaşmalarının önündeki engelleri kaldırmalarına yardımcı olacak çözümlerle daha fazla destek sağlayabileceğiz.”

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik de “Dünyanın baskı çözümleri alanında sayılı üreticilerinden biri olan OKI ile iş ortaklığımızı farklı bir kulvara taşımaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. İş ortaklarımızla beraber Penta’nın satış, pazarlama ve operasyon birimlerinin de gücüyle OKI markasını Türkiye pazarında daha ileri taşıyacağız. Bünyesinde birçok farklı marka ve kategoriyi barındıran Penta Teknoloji ile OKI’nin endüstriyel ve ofis baskı çözümlerini içeren geniş ürün yelpazesinin güçlü birlikteliğiyle gerek pazar payımızı, gerekse yaygınlığımızı artıracağımıza inanıyoruz.” sözleriyle yeni iş birliğini değerlendirdi.

 

PENTA TEKNOLOJİ

1990 yılında küçük bir ofiste temelleri atılan Penta, bugün en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı, güvenli ve kusursuz şekilde gerçekleştiren, Türkiye’nin lider teknoloji dağıtıcı şirketlerindendir. Bugün DİJİTALLEŞME kavramını şirket kültürü olarak benimseyen Penta, operasyonel verimliliği, farklı finansal çözümleri, güçlü dağıtıcı zinciri ve IT altyapısı ile katma değerli dağıtıcı olma yönündeki yatırımlar ile öne çıkmaktadır. 50’yi aşkın küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yapan Penta, Geliştirdiği hizmetlerle 6.000’in üzerinde aktif kanal oyuncusuna uçtan uca çözümler sunmaktadır. 2012 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan Penta; pazarda en zengin ürün çeşitliliğine sahip dağıtıcı şirket olma yolunda hızla ilerlemektedir. Penta, bireysel ürünler tarafında sahip olduğu pazar payını korurken, katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünlerdeki pazar payını artırmayı hedeflemektedir. Penta Teknoloji bugün; Türkiye’nin 3. Büyük IT, 9. Büyük ICT ve Lider Dijital IT şirketidir. www.penta.com.tr

 

OKI AVRUPA

OKI Avrupa, bugünün ve yarının işletmelerinin verimliliğini artırmak üzere tasarlanmış, maliyet etkin, profesyonel kurum içi yazıcı, uygulama ve hizmetler yaratmaya  adanmış küresel bir B2B marka olan OKI Data Corporation’ın bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Şirket, gerek değer gerekse sevk edilen birim sayısı açısından Avrupa’nın lider yazıcı markalarından biri olarak köklü bir konuma sahiptir. OKI Avrupa, 60 yılı aşkın bir süredir, dünya çapında gelişmiş baskı çözümleri sunarak büyük ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarını destekleyen çığır açan teknolojileri hayata geçirmektedir. Çığır açan bir hamle ile geliştirdiği dijital LED baskı teknolojisi ile, OKI yüksek çözünürlüklü, çevre dostu baskı aletleri sunulmasında pazarda öncülük etmiştir.

Ödüllü yazıcı ve MFP’lerden oluşan geniş  portföye ek olarak, OKI baskı ve belge akışlarının optimizasyonuna yardımcı olmak için bir dizi hizmet de sunmaktadır. OKI ürünleri yazılım teknoloji ve araçlarından oluşan entegre bir paket ile birlikte, işletmelerin baskı ve belge maliyetlerinin kontrolünü ister ofis tabanlı, ister mobil, isterse bulutta güvenli bir ortamda almasına yardımcı olabilmektedir.

Bugün 21 lokasyonda (satış ofisleri ve üretim tesisleri) yaklaşık 1.100 kişiye istihdam sağlayan OKI Avrupa, EMEA bölgesindeki 60 ülkede temsil edilmektedir. Daha fazla bilgi için www.okieurope.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

OKI Data Corporation, 1881 yılında kurulan ve Japonya’nın ilk telekomünikasyon üreticisi olan, Tokyo merkezli Oki Electric Industry Co. Ltd.’nin bir iştirakidir. OKI Orta Doğu, Türkiye ve Afrika, OKI Avrupa’nın bir şubesidir ve Dubai Havalimanı Serbest Bölgesi’nde bulunmaktadır.


Dosyayı indirmek için tıklayınızMERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN