Penta Teknoloji, ‘Veeam’ siparişlerine hız kattı

Veri yönetimi ve kurtarması ile veri koruma ve güvenliği disiplinlerini birleştiren dünyanın en büyük veri güvenliği-bulut yedekleme şirketlerinden Veeam Software’in Türkiye distribütörü olan Penta Teknoloji, önümüzdeki dönemde tüm Veeam ürün siparişlerine hız katacak son derece önemli bir adım attı.


Veeam API (Application Programming Interface-Uygulama Programlama Ara yüzü) entegrasyonu sayesinde, alınan tüm siparişler Penta Bayinet/SAP -ara yüzü üzerinden daha hızlı bir şekilde Veeam sistemine otomatik olarak iletebilecek. Böylece Penta Teknoloji’ye gelen siparişlerin işlenme ve lisans oluşma süresi, manuel sipariş işlemlerine göre çok daha hızlı hale gelecek. Bayilerin sipariş oluşturduğu ilk andan itibaren kısa sürede lisans bilgisine ulaşabildiği sistemin ileri aşamalarda daha da geliştirilerek, bayilerin Bayinet aracılığı ile doğrudan Veeam sistemine sipariş verebileceği bir yapıya kavuşturulması amaçlanıyor.

Projeyle ayrıca bayilerden gelen ve Penta Teknoloji tarafından da Veeam’e iletilen bilgilerin standart bir hale getirilmesi de sağlandı. Tüm faturalama sürecinin kontrolünün ve onayının önceden tamamlanması sayesinde, lisanslar hızlı bir şekilde- doğrudan fatura edilebiliyor. Diğer yandan Veeam, Penta Teknoloji’nin dağıtıcısı olduğu diğer markalarla yapmış olduğu dijitalleşme çalışmalarındaki tecrübesinden faydalanarak, API entegrasyonunu EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de hayata geçirmiş oldu.

Dosyayı indirmek için tıklayınız

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN