Penta Teknoloji Microsoft Dağıtıcılığı kapsamını genişletiyor

Türkiye’nin lider dağıtıcılarından Penta Teknoloji, 26 yıllık sektör deneyimi ile bünyesinde bulundurduğu birçok kategori ve onlarca markaya bir yenisini daha ekledi. Şirket, Microsoft ile olan işbirliğinin kapsamının, hâlihazırdaki ISV (Bağımsız Yazılım) dağıtıcılığının yanı sıra Microsoft OEM ürünlerinin dağıtıcılığının da eklenmesiyle genişlediğini duyurdu.

Penta Teknoloji’nin sahip olduğu güçlü ve yaygın bayi ağıyla tüm Türkiye genelinde küçük ve orta ölçekli işletmelere yüksek erişim sağlayabilmesi nedeniyle, söz konusu iş birliğinin yasal işletim sistemi kullanımını artırma yönünde önemli bir adım olacağı öngörülüyor. Sadece sahip olduğu markalarla değil Türkiye’nin her köşesinde bayilere ulaşması yönüyle de üretici tercihlerine yön veren Penta Teknoloji, bünyesinde bulundurduğu markalarla Türkiye PC pazarındaki ürünlerin dağıtımının %27’sini gerçekleştiriyor.

Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Fatih Erünsal, Microsoft OEM ürünlerinin dağıtıcılığına yönelik yeni iş birliği ile ilgili olarak şunları söyledi; “Penta Teknoloji’nin bu başarısında Türkiye’deki masaüstü ve dizüstü bilgisayar dağıtımının üçte birini yapan ve tüm Türkiye’deki bayilere dokunan bir organizasyon olmamızın etkisi hiç şüphesiz çok büyüktür. Ancak gerek değişen pazar koşullarına adaptasyon hızımız, gerekse inovasyon ve katma değerli hizmet anlayışına verdiğimiz önem bize bu başarıları getiren birincil etkenlerdir. Bundan sonra da amacımız, ürün gamımızı genişletmenin çok ötesinde, sahip olduğumuz ve her geçen gün geliştirdiğimiz hizmet anlayışımızla müşterilerimize uçtan uca çözümler sunmak ve iş ortaklarımızla beraber büyümektir.” dedi.

Dosyayı indirmek için tıklayınız.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN