Microsoft Xbox’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduk

Oyun kategorisinde pazara sunduğumuz önde gelen birçok markaya, dağıtıcılığını uzun zamandır başarıyla sürdürdüğümüz Microsoft ürün gruplarından bir yenisini daha ekleyerek, Xbox konsol ve aksesuarlarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduk.

Dünyanın en güçlü oyun konsolu Microsoft Xbox, Türkiye’de Penta’nın güçlü ve yaygın bayi ağı ile çok daha fazla oyunsevere ulaşmayı hedefliyor. Penta Teknoloji’nin sektördeki tecrübesi, Microsoft’un yazılım geliştiriciler ve oyuncular için en çok tercih edilen oyun platformu olması hedefine önemli katkı sağlayacak. Penta Teknoloji olarak biz de ürün yelpazemize eklenen Xbox konsol ve aksesuarları ile oyun kategorisindeki gücümüzü artırıyoruz.

xbox

Oyun pazarını, öncelik verdiği 5 çözüm alanından biri olarak belirleyen Microsoft, dünyanın en güçlü oyun konsolu olan Xbox One X’i Kasım 2017‘de oyunseverlerin beğenisine sundu. Gerçek 4K çözünürlük, HDR ve 60 fps ile muhteşem oyun deneyimi sunan Xbox One X; oyun çeşitliliği, oyunlarda geriye uyumluluk, ”Xbox play anywhere” (başlanan oyuna PC’de de devam edebilme özelliği), Blueray oynatıcı ve 4K video izleme olanağı ile rakiplerinden öne çıkarken, hem oyun geliştiricilere hem de oyunseverlere yenilikçi ve yaratıcı deneyimler sunarak pazarında oldukça güçlü bir konuma yükseliyor. Microsoft oyun konsolları ürün yelpazesinde Xbox X ve Xbox S modelleri bulunuyor.

İmzalanan dağıtıcılık anlaşmasıyla ilgili olarak Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal “Türkiye’deki oyun pazarı her yıl yaklaşık yüzde 7 oranında büyüyor. Bu nedenle bu pazarda var olmak, Penta Teknoloji için oldukça büyük bir önem taşıyor. Penta Teknoloji, alanında öncü olduğu birçok kategori gibi konsol ve aksesuarları grubunda da öncü olacaktır. Bu bağlamda sektörün en önemli isimlerinden olan Microsoft ile süregelen iş birliğimizi, Xbox’un tek yetkili distribütörü olarak güçlendirmiş olmaktan son derece mutluyuz.” şeklinde konuştu.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775 Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

BİZİ TAKİP EDİN