AIMS: Akıllı yönetim sizin için halen sadece bir hedef mi?


Daha çevik, daha yaratıcı, daha hedef odaklı, daha başarılı olmanızı desteklemek için önceliğiniz analitik olmalı.

Kurumların geleceği hızla büyümekte olan ve her geçen gün daha fazla yatırım gerektiren ham verilerin karar mekanizmasına dönüştürülmesine bağlı olacak.

İş dünyasının “dalgalı bir denize benzeyen piyasa koşullarında” yeni başarılara imza atabilmek için dinamik ve doğru bir karar mekanizması gerekiyor. Tıpkı iyi bir sörfçü gibi dalgalar ile eş zamanlı hareket edebilmek ve beklenmeyen dalgaları faydaya dönüştürebilmek şirketlerin verilerini bilgiye, bilgiyi stratejiye dönüştürmeleri ile mümkün olmakta.

Yöneticilerimizin şirketlerinin yararına doğru zamanda doğru kararları alabilmesi ve bunun üzerine aksiyon geliştirebilmesi için 360 Derecelik bir Analitik Vizyona sahip olmaları gerekiyor.

AIMS ailesi olarak, 2000 yılından günümüze Analitik Dünyanın gelişimine gönül verdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz Analitik Projelerin Deneyimi ile iş dünyasında kuruluşların 360° Analitik Vizyon yapılanması için varız. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizde önce eğitim anlayışı ile yola çıkıyor, müşterilerimizin analitik varlıklarını sahiplenmelerini sağlıyoruz.

Analitik çalışmaların bir kereye mahsus çalışmalar olmadığını, kurumun stratejik adımlarını değiştirdiğini, analitik karar mekanizmasının uygulanması ile elde edilen sonuçların hızla farklılaştığını ve analitik modellerin güncellenmesi gerekeceği gerçeğini müşterilerimizle birlikte deneyimliyoruz.

“Tak-Çalıştır” tarzı analitik model yaklaşımının yanıltıcı olduğunu, şu modeli yaparım şu veriler ile tarzı proje yapıları yerine günümüzde terzi usulü proje yapılarının tercih edilmesi gerektiğini, başarının ve proje yatırım geri dönüş oranlarının bu sayede arttığını müşterilerimize anlatıyoruz.

Bu sene Ziraat Bankası “Retail Banker International” tarafından düzenlenen “2017 Global Retail Banking Awards” programında, “Operasyonel Segmentasyon ve Hizmet Seviyesi Standardizasyonu Projesi” ile “En İyi Veri Analitiği Kullanımı (Best Use of Data Analytics)” ödülünü kazandı. Ziraat Bankası’nı tebrik ediyor, başarının gururunu paylaşıyoruz.

Global bir yarışmada veri analitiği tarafında en iyi uygulamanın ülkemizin değerli bankası, Ziraat Bankası’nca kazanılması haklı gurur kaynağımız oldu. Bu projede ilk adımlar Ziraat Bankası yönetiminin banka müşterilerine daha iyi hizmet verme, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırma amacı ile atıldı. Ziraat Bankası’nın, “En İyi Data Analitiği Kullanımı” alanında ödül kazandıran projesi ile şubelerinden hizmet alan müşterilerin bekleme sürelerinin düşürülmesi ve hizmet kalitesi standardizasyonunun sağlanması hedeflendi.

Operasyonel Şube segmentasyonu ve yoğunluk tahminleme modelleri yaklaşımı ile gerçekleştirilen çalışma sonucunda, Ziraat Bankası Şubelerinde standart süre üzerinde bekleyen müşteri sayısı, son üç aylık sürede %67 oranında azaltıldı. Böylece, Ziraat Bankası’nın şubelerinde müşterilerine hizmet verme süresinin ortalama 3,5 dakikaya düşürülmesi sağlandı.

AIMS Analitik Bilgi Yönetimi Çözümleri olarak “360° Analitik Vizyon” adı ile her sene düzenlemekte olduğumuz Konferansımız bu sene 5 Ekim 2017 tarihinde Hilton Istanbul Kozyatagi otelinde gerçekleşecek.

Analitik dünyanın gelişimini desteklemek hedefi ile her sene düzenlemekte olduğumuz konferansımızda bu sene de yoğun bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmayı hedefliyoruz. Başarılı bir analitik yapılanma gerçekleştiren ve analitik karar verme mekanizmasını yapılandırarak kuruluşlarına önemli katkılarda bulunan yöneticilerimiz, bu sene de konferansımızda kapsamlı paylaşımlarda bulunacaklar.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN