Yönetim Kadrosu

 • Mürsel Özçelik

  Yönetim Kurulu Murahhas Azası

 • Fatih Erünsal

  Genel Müdür

 • Yasemin Budak

  Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü

 • Arda Serim

  İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü

 • Bülent Köken

  Satış Direktörü

 • Eren Mantaş

  Mali İşler Direktörü

Mürsel Özçelik

Yönetim Kurulu Murahhas Azası

1968 yılında Malatya’da doğan Mürsel Özçelik, 1986 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1990 yılında üniversite arkadaşları ile birlikte Penta Bilgisayar’ı kuran Özçelik, yıllar içerisinde sektörün önde gelen şirketleri ile birleşme ve satın almalarda aktif rol oynayarak Penta Teknoloji’nin bugünkü güçlü pozisyonuna gelmesini sağlamıştır. 30 yılı aşkın sektör tecrübesi ile 2022 yılına kadar kurucu ortağı olduğu Penta Teknoloji’de Genel Müdürlük görevini yürüten Özçelik, 2022 yılından bu yana Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak şirkete katkılarını sürdürmektedir.

Fatih Erünsal

Genel Müdür

2001 yılında Fatih Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Fatih Erünsal, kariyerine 2003 yılında Yıldız Holding’in bilişim grubu şirketlerinde başlamış ve Yıldız Holding bünyesinde farklı şirketlerde ürün yönetiminden satış müdürlüğüne uzanan farklı görevler üstlenmiştir. 2007 yılında Hızlı Sistem’de yürüttüğü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevinde, şirketin perakende operasyonları ile ithalat ve distribütörlük süreçlerini yönetmiştir. 2012 yılında Bilgi Teknolojileri sektöründeki en büyük birleşmelerden biri olan Penta Bilgisayar ve Mersa Sistem birleşmesi sürecine katkı sağlamıştır.

Fatih Erünsal, Penta Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptığı dönemde, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim, Medyasoft, Sayısal Grafik ve Exper şirketlerinin satın almalarında aktif rol üstlenerek şirket operasyonlarının birleştirilmesine ve Penta Teknoloji’nin sektörde güçlü bir şekilde yerini tesis etmesine katkıda bulunmuştur. 2017 yılından bu yana yürüttüğü Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde, 2021 yılında Penta Teknoloji’nin halka arzında aktif rol almıştır. Uzun yıllardır elde ettiği yönetim tecrübesini pekiştirmek amacıyla 2019 yılında Harvard Business School General Management Program’ına katılan ve başarıyla mezun olan Erünsal 2022 yılından bu yana Penta Teknoloji’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Yasemin Budak

Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü

1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yasemin Budak profesyonel kariyerine bankacılık sektöründe başlamıştır. Bankacılık sektöründe çeşitli kademelerde görev alan Budak, 2012 yılına kadar Intertech’de Altyapı ve Sistem Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak BT altyapısı ve operasyonları, proje ve bütçe yönetiminden sorumlu olmasının yanı sıra global BT projelerinde de aktif rol almıştır. 2012 yılında Penta Teknoloji bünyesine katılarak 7 yıl boyunca Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlenmiştir. 2019 yılından bu yana ise sorumluluk alanının yazılım ve dijital dönüşümün yanında lojistik ve teknik servis birimlerini kapsayacak şekilde genişlemesi ile Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü olarak görevini yürütmektedir. Budak ayrıca, Yıldız Holding grup şirketlerinin dijitalleşme çalışmalarına destek vermekte ve danışmanlık sağlamaktadır.

Arda Serim

İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun olan Arda Serim, kurucu ortağı olduğu yazılım dağıtım şirketi Sayısal Grafik’in 2015 yılında Penta Teknoloji tarafından satın alınmasından sonra, Penta Teknoloji bünyesinde Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaya başladı. Bilgi Teknolojileri sektöründe katma değerli dağıtıcılık, iş geliştirme, üretici yönetimi, pazarlama, satış kanalı yönetimi ve dijital süreçler konusunda deneyimli olan Arda Serim, 2022 yılının başından bu yana Penta Teknoloji’de yazılım ürün ve servislerinin satışından sorumlu İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev almaktadır.

Bülent Köken

Satış Direktörü

İşletme ve Turizm Otelcilik bölümlerinden mezun olan Bülent Köken mesleki kariyerine 1996 yılında Mersa Elektronik şirketinde satış pazarlama bölümünde başlamıştır. 2010-2011 yıllarında Yıldız Holding grup şirketlerinden Exper’de Perakende Satış Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2011 yılından itibaren Penta Teknoloji Satış Müdürlüğü rolünü üstlenen Köken; satış operasyonu, kanal yönetimi, finans ve risk yönetimi ve stratejik iş geliştirme alanlarındaki deneyimiyle birlikte 2022 yılından bu yana Penta Teknoloji’nin tüm kanal ve müşteri gruplarından sorumlu Satış Direktörü görevini yürütmektedir.

Eren Mantaş

Mali İşler Direktörü
1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Eren Mantaş, 2002 yılında University of California, Berkeley’de İşletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine 1997 yılında Arthur Andersen’de Danışman olarak başlamış, 2002-2004 yılları arasında Actus Lend Lease’de Proje Finansman Müdürü olarak çalışmıştır. 2005-2006 yılları arasında Teknoloji Holding’de Stratejik Planlama Müdürü olarak, 2006-2011 yılları arasında ise Brightwell Holdings’de Stratejik Planlama ve Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012-2021 yılları arasında Sabancı Holding bünyesinde sırasıyla; Finansal Planlama, Analiz ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü, Yünsa Yönetim Kurulu Üyesi, Çimsa ve Yünsa’da Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı ve Holding Finansal Projeler Direktörü olarak görev yapmıştır. Eren Mantaş, Penta Teknoloji'ye katılmadan önce son olarak Yıldız Holding Yönetim Kurulu Ofisi Proje Lideri olarak görev almıştır.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN