Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

 • Mustafa Aydemir

  Yönetim Kurulu Başkanı

 • Hüseyin Avni Metinkale

  Yönetim Kurulu Başkan Vekili

 • Sinan Güçlü

  Yönetim Kurulu Üyesi

 • İbrahim Taşkın

  Yönetim Kurulu Üyesi

 • Koray Aksoy

  Yönetim Kurulu Üyesi

 • Mürsel Özçelik

  Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Mustafa Aydemir

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Aydemir, 1976 yılında Bursa’da doğmuştur. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl, Egebank A.Ş.’nin Hazine bölümünde Yardımcı Dealer olarak çalışmaya başlamıştır. 1 yıllık çalışmanın ardından askerlik hizmetini tamamlamış ve 2001 yılı Ekim ayında Mazars Denge Denetim Şirketi’nde bağımsız denetçi olarak çalışmıştır. 2003 yılı Ekim ayında PwC Türkiye ofisine geçmiş ve 2010 yılı Temmuz ayına kadar Denetim bölümünde sırasıyla asistan, ekip şefi, müdür yardımcısı ve müdür olarak çalışmıştır. 2005 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanı almıştır. 2010 yılı Temmuz ayında Yıldız Holding’de UFRS Gelişim Merkezi’nde UFRS Müdürü olarak çalışmaya başlamış, 2011 yılı Ocak ayında CFO Destek Ünitesi’nin başına geçmiştir. 2012 yılı Nisan ayında Gıda, Kişisel Bakım, Dondurulmuş Gıda ve Ambalaj Grubu’na Grup CFO olarak atanmıştır. Yıldız Holding’de bulunduğu süre içerisinde çeşitli satınalma projelerinde aktif olarak rol almıştır. 2014 yılı Ocak ayında Gözde G.S.Y.O’ya Genel Müdür olarak atanmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hüseyin Avni Metinkale

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1963 yılında doğan Hüseyin Avni METİNKALE, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına Albaraka Türk Katılım Bankası’nda proje yöneticisi olarak başladı, ardından yönetici ortak olarak Pripack Ambalaj A.Ş.’de görev aldı. Daha sonraki çalışma hayatı boyunca Yıldız Holding bünyesinde Ambalaj Grup Başkanlığı ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliği dahil çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulunmuş olan METİNKALE halen Yıldız Holding Genel Müdürü ve Holding Yönetim Kurulları Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Grubun çeşitli şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği bulunan METİNKALE aynı zamanda Gözde GSYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırım Komitesi Aktif Üyesidir. Kendisi Güvenilir Gıdalar Vakfı ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Sinan Güçlü

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında İstanbul’da doğan Sinan GÜÇLÜ, ilköğrenimi İstanbul’da, lise öğrenimini ise Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.1990 yılında üniversitedeki dört sınıf arkadaşı ile beraber Penta Bilgisayar’ı kuran GÜÇLÜ, 2012 yılına kadar belli aralıklarla Penta Teknoloji’de Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur. GÜÇLÜ şu anda Penta Teknoloji ve SNC Bilgisayar’ın Yönetim Kurulu Üyesidir.

İbrahim Taşkın

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında Trabzon’da doğan İbrahim TAŞKIN, ilköğrenimi Artvin’de, lise öğrenimini ise İstanbul’da tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Askerlik hizmeti sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Florya Polis Eğitim Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemeleri Hukuku, Polis Meslek Mevzuatı konularında ders vermeye başlayan TAŞKIN, 1989 yılından itibaren İstanbul Barosu’na bağlı avukat olarak çalışmaktadır. 1996-2004 yılları arasında ise çeşitli görevler içerecek şekilde siyasi faaliyetler ile uğraşmış olup çeşitli dernek ve vakıflarda yönetici veya üye olarak görev yapmakta ve halen serbest avukatlığın yanı sıra Yıldız Holding A.Ş.’de Hukuk İşleri Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Koray Aksoy

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında İstanbul’da doğan Koray AKSOY, 1986 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında aynı sıraları paylaştığı üniversite arkadaşları ile henüz 4. Sınıfta iken Penta Bilgisayar’ı kuran AKSOY, 2012 yılına kadar şirketin çeşitli kademelerinde görev aldı. AKSOY, şu anda Penta Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Mürsel Özçelik

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

1968 yılında Malatya’da doğan Mürsel ÖZÇELİK, 1986 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında üniversite arkadaşları ile Penta Bilgisayar’ı kuran ÖZÇELİK Penta Teknoloji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

BİZDEN HABER AL

Bizden haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olun

BİZİ TAKİP EDİN