Autodesk Eğitim Videoları


Autodesk Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Autodesk hesabına sahip kullanıcılarımız, tek bir oturum ile birçok Autodesk web sitesine erişebilmektedir. Sizler için hazırladığımız videomuzu izleyerek, Autodesk yazılımlarını indirmenizi, ürünleri ve hizmetleri yönetebilmenizi sağlayacak olan Autodesk hesabınızı nasıl açabileceğinizi öğreneceksiniz.

Video Platform

Autodesk Yazılımlarını Bilgisayarınıza İndirme Seçenekleri

Autodesk hesabınız, abonelik avantajları ile güncel sürüm ve platformlara ulaşmanızı sağlar. Sizler için hazırladığımız videomuzda, Autodesk yazılımınızı Autodesk hesabınızdan indirme seçeneklerini keşfedeceksiniz.

Autodesk Abonelik Avantajlarını Keşfedin

Bütçeniz, çalışanlarınız ve projeleriniz için en doğru seçim olan Autodesk ürünlerine abone olarak en güncel sürümleri kullanabilir, esnek lisanslama avantajlarından faydalanabilir ve teknik destek erişimine sahip olabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız video ile abonelik avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Eski Versiyon Autodesk Lisanslarına Erişim ve Yenileme Tarihi Detayları

Abonesi olduğunuz ürünün eski versiyonlarını indirme ve yükleme yöntemlerini videomuz üzerinden takip edebilirsiniz.

Autodesk Abonelikleri için Yeni Kullanıcı Ekleme veya Çıkarma

Autodesk abonelerinin ürün ve hizmetlere erişebilmeleri ve kullanabilmeleri için kullanıcı eklenmesi gerekir. Videomuzu izleyerek yeni kullanıcı ekleme ve çıkarma işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Autodesk Bulut Hizmetleri Avantajları Nelerdir?

Autodesk bulut hizmetleri bir görüntü oluşturma ya da simülasyon işlemlerinde kullanabileceğimiz hizmetleri kapsamaktadır. Sizin için hazırladığımız videomuzda, Autodesk bulut avantajlarını Autodesk hesabınızdan indirme seçeneklerini keşfedebilirsiniz.

Autodesk Teknik Destek Avantajlarını İzleyin

Autodesk’in abonelik kullanıcılarına sunduğu teknik destek avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Autodesk Aboneliğinizi Yenileme Zamanı Geldi

Autodesk kullanıcıları abonelik sözleşmesi dolmadan 90 gün öncesinde erken yenileme avantajlarından yararlanabilir. Autodesk yazılımınıza erişmek, esnek lisanslama hakları, teknik destek ve bulut hizmetleri gibi avantajlardan yararlanmaya devam etmek için aboneliğinizi yenileme bu videomuzda inceleyebilirsiniz.


Autodesk Revit’te Çizimlere Derinlik Vermek

Autodesk Revit’te “Depth Cueing” seçeneği ile çizimlerinize nasıl derinlik verebileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Kesit Oluşturmak

Autodesk Revit’te “Sections” ile çok kolay bir şekilde kesitlerinizi nasıl oluşturabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te El Çizimi Görselleri Oluşturmak

Autodesk Revit, “Sketchy Lines” ile nasıl el çizimi şeklinde görseller oluşturabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Proje Standartlarını Transfer Etmek

Autodesk Revit projenizde oluşturmuş olduğunuz standartları “ Transfer Project Standards “ ile başka veya yeni bir projeye nasıl transfer edebileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’a Steel Connection’ın Eklenmesi

Autodesk Revit içerisinde çelik bağlantı elemanlarının (kolon-kolon, kolon-kiriş- kolon-temel bağlantı elemanları, v.s.)  kullanılması için gerekli olan Steel Connection Add-Insinin kurulumunu bu videodan inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’da Steel Connection Kullanımı

Steel Connection Add-Insini Autodesk Revit içerisinde etkin hale getirmek için bu videoyu inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure‘da Üretilen Analitik Modelin Analizini Yapmak

Revit Structure içerisinde oluşturduğunuz analitik modelin gerekli yük ve yük kombinasyonlarını oluşturduktan sonra analiz işlemleri için Robot Structural Analysis programına ileterek taşıyıcı sistemin sonuçlarını alabileceğinizi bu videodan inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’da Üretine Modelin Analizini Bulutta Yapmak

Revit Structure içerisinde oluşturduğunuz analitik modelin “ Analys in Cloud ” komutunu kullanarak, bulut üzerinde nasıl analizinin yapılacağını bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Numaralandırma ve Madde İmi Ekleme

Revit içerisinde detay çizimlerinizde veya herhangi bir görünüşte numaralandırma ve madde imi eklemeyi “ Text “ komutu ile nasıl yapabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP ile Otomatik Olarak Mahal İsimlendirmek

Bu videoyu inceleyerek, Space Naming Utility (Mahal İsimlendirme Aracı) ile Mimari modelde yer alan mahallerin isim ve numara bilgisini “ Space “ üzerine otomatik olarak yazdırarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Yeni Sistem Tipleri Oluşturmak

Hali hazırda var olan sistem tiplerine yeni sistem tipleri ekleyerek havalandırma ve borulama projelerinizde nasıl daha esnek çalışabilir ve verimliliğinizi arttırabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Kanal Yerleştirirken Yüksekliği veya Boyutu Devralabilirsiniz

Havalandırma kanalı, tesisat borusu, kablo tavası ya da borusu gibi araçlar ile yerleşim yaparken Inherit Size ve Inherit Elevation yardımcı araçlarını kullanarak kanal ya da boru ölçünüzü ve kotunu hızlı bir şekilde bağlanılacak diğer borunun yada kanalın kotunu ve ölçüsünü devralarak çalışma hızınızı ve verimliliğinizi nasıl arttırabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Disiplinlerarası Koordinasyon Sağlamak

Bu videoda, Copy/Monitor özelliği sayesinde linkli bir dosya içerisinde yer alan kot çizgisi, aks çizgisi, duvar, döşeme ya da aydınlatma armatürü ya da vitrifiye gibi elemanları linkli projeden kendi proje dosyanıza alarak mekaniksel ya da elektriksel bağlantılarını gerçekleştirebilir aynı zamanda monitör özelliği sayesinde linkli dosyada kopyaladığınız elemanlarda oluşabilecek değişiklikleri bildirim olarak alabilir, koordinasyonunuzu üst düzeye taşımayı inceleyebilirsiniz.


AutoCAD’de “Add Selected” Komutu İle Yeni Çizim Unsurları Oluşturmak

Çizim sayfanızda bulunan layerlar arasında geçiş yapmadan, seçtiğiniz çizgi ile aynı özellikleri paylaşan yeni çizim unsurlarını “Add Selected” komutu ile nasıl oluşturabileceğinizi bu videomuzda inceleyebilirsiniz.

AutoCAD’de “Lay Walk” Komutu İle Hızlı Çalışmak

Kompleks yapıya sahip tasarımlarda layerlar arası hızlı geçişler yapmak ve unsurları hızlıca inceleyebilmek için “Lay Walk” komutunu nasıl kullanabileceğinizi bu videomuzda inceleyebilirsiniz.

AutoCAD’de Kısa Yol Tuşlarını Kullanmak

Ribbon kısmında bulunan çizim elemanlarının komut satırındaki kısa yol karşılıklarını Alt tuşu ile görebiliriz. Daha detaylı görmek içinse Alt tuşu aktifken H tuşuna basarak tüm elemanların kısa yol karşılıklarını nasıl görebileceğinizi bu videomuzda inceleyebilirsiniz.

AutoCAD’de Çizimdeki Benzer Elemanları Kısa Yoldan Seçmek

“Select Similar” komutunun, çizim içerisinde bulunan herhangi bir ögeyi seçtiğimizde çizimde seçtiğimiz komut ile aynı özelliklere sahip tüm elemanları nasıl seçili hale getirdiğini bu videoda görebilirsiniz.


AutoCAD Mechanical’da Delik Tablosu Oluşturmak

Bu videoda, AutoCAD Mechanical ile seçtiğiniz referans noktasına bağlı olarak delik tipini adetini ve koordinat değerlerini gösteren bir delik tablosunu nasıl oluşturabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

AutoCAD Mechanical’da Dişli Oluşturmak

Bu videoyu inceleyerek, AutoCAD Mechanical ile diş sayısı ve mil çapını girerek standart dişliler oluşturabilir, bu dişlilerden geçen zincirin uzunluk hesabını yaparak zinciri de oluşturabilirsiniz.

AutoCAD Mechanical’da Mil Aracını Kullanmak

Bu videoyu inceleyerek, AutoCAD Mechanical Mil Aracı (Shaft Generator) ile silindirik ve konik kesitler ekleyebilir, delik, pah, diş, köşe yumuşatma gibi özellikler ekleyebilirsiniz. Ayrıca rulman, dişli ve o-ring ekleyebilirsiniz.

AutoCAD Mechanical’da Symbol Araçlarını Kullanmak

AutoCAD Mechanical Symbol araçlarını kullanarak standartlara dayalı olarak, kılavuz notları, yüzey sembolleri, görev sembolleri vb. sembolleri eklemeyi bu videoda inceleyebilirsiniz.


Autodesk Civil 3D’de Feature Line Kullanarak Koridor Oluşturma ve Köşelerin Temizlenmesi

Bu videoda Civil 3D’de koridorları oluşturmak için yatay güzergah ve profile alternatif olarak feature line’ları nasıl kullanabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

Autodesk Civil 3D’de Alt Klasörler Kullanarak Proje Verisini Organize Etme

Civil 3D’de ki klasör oluşturma özelliği sayesinde Prospector’daki ana başlıkların altında nasıl alt klasörler oluşturabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Civil 3D’de Şablonların Referans Olarak Kullanılması

Civil 3D’de mevcut çizimler için şablonları referans olarak kullanabiliriz. Bu sayede, şablonda değişiklik yaptığımız zaman yapılan değişikliklerin çizime nasıl otomatik olarak yansıyacağını bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Civil 3D’de Koridor Feature Line'larını Tek Seferde Elde Etme

Civil 3D’de koridor bölgelerinden ve kapalı poligon alanlarından tek seferde birden fazla polyline nasıl elde edebileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN