Autodesk Revit’te Çizimlere Derinlik Vermek

Autodesk Revit’te “Depth Cueing” seçeneği ile çizimlerinize nasıl derinlik verebileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Kesit Oluşturmak

Autodesk Revit’te “Sections” ile çok kolay bir şekilde kesitlerinizi nasıl oluşturabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te El Çizimi Görselleri Oluşturmak

Autodesk Revit, “Sketchy Lines” ile nasıl el çizimi şeklinde görseller oluşturabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Proje Standartlarını Transfer Etmek

Autodesk Revit projenizde oluşturmuş olduğunuz standartları “ Transfer Project Standards “ ile başka veya yeni bir projeye nasıl transfer edebileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’a Steel Connection’ın Eklenmesi

Autodesk Revit içerisinde çelik bağlantı elemanlarının (kolon-kolon, kolon-kiriş- kolon-temel bağlantı elemanları, v.s.)  kullanılması için gerekli olan Steel Connection Add-Insinin kurulumunu bu videodan inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’da Steel Connection Kullanımı

Steel Connection Add-Insini Autodesk Revit içerisinde etkin hale getirmek için bu videoyu inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure‘da Üretilen Analitik Modelin Analizini Yapmak

Revit Structure içerisinde oluşturduğunuz analitik modelin gerekli yük ve yük kombinasyonlarını oluşturduktan sonra analiz işlemleri için Robot Structural Analysis programına ileterek taşıyıcı sistemin sonuçlarını alabileceğinizi bu videodan inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit Structure’da Üretine Modelin Analizini Bulutta Yapmak

Revit Structure içerisinde oluşturduğunuz analitik modelin “ Analys in Cloud ” komutunu kullanarak, bulut üzerinde nasıl analizinin yapılacağını bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit’te Numaralandırma ve Madde İmi Ekleme

Revit içerisinde detay çizimlerinizde veya herhangi bir görünüşte numaralandırma ve madde imi eklemeyi “ Text “ komutu ile nasıl yapabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP ile Otomatik Olarak Mahal İsimlendirmek

Bu videoyu inceleyerek, Space Naming Utility (Mahal İsimlendirme Aracı) ile Mimari modelde yer alan mahallerin isim ve numara bilgisini “ Space “ üzerine otomatik olarak yazdırarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Yeni Sistem Tipleri Oluşturmak

Hali hazırda var olan sistem tiplerine yeni sistem tipleri ekleyerek havalandırma ve borulama projelerinizde nasıl daha esnek çalışabilir ve verimliliğinizi arttırabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Kanal Yerleştirirken Yüksekliği veya Boyutu Devralabilirsiniz

Havalandırma kanalı, tesisat borusu, kablo tavası ya da borusu gibi araçlar ile yerleşim yaparken Inherit Size ve Inherit Elevation yardımcı araçlarını kullanarak kanal ya da boru ölçünüzü ve kotunu hızlı bir şekilde bağlanılacak diğer borunun yada kanalın kotunu ve ölçüsünü devralarak çalışma hızınızı ve verimliliğinizi nasıl arttırabileceğinizi bu videoda inceleyebilirsiniz.

Autodesk Revit MEP’de Disiplinlerarası Koordinasyon Sağlamak

Bu videoda, Copy/Monitor özelliği sayesinde linkli bir dosya içerisinde yer alan kot çizgisi, aks çizgisi, duvar, döşeme ya da aydınlatma armatürü ya da vitrifiye gibi elemanları linkli projeden kendi proje dosyanıza alarak mekaniksel ya da elektriksel bağlantılarını gerçekleştirebilir aynı zamanda monitör özelliği sayesinde linkli dosyada kopyaladığınız elemanlarda oluşabilecek değişiklikleri bildirim olarak alabilir, koordinasyonunuzu üst düzeye taşımayı inceleyebilirsiniz.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN