Sayısal Modelleme

Autodesk® Sayısal Modelleme Çözümleri ile Dünya’nın en iyi ürünlerini Tasarlayın, Üretin ve Pazara ilk siz Sunun…

Sayısal Modelleme ürün geliştirmeye devrimsel bir yaklaşımdır. Autodesk Sayısal Modelleme Sistemi kavramsal tasarımdan üretime ve pazarlamadan bakım yönetmeliklerine kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinizi basitleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunmaktadır. Sayısal Modelleme sayesinde ürünlerinizi hızlı ve maliyet etkin biçimde tasarlar, görselleştirir ve simülasyonunu yaparsınız. Sayısal Modelleme gelirinizin artmasını sağlar, tasarım ekibinin yenilikçi olmasını teşvik eder ve bu sayede üretilen kaliteli ürünlerin pazara daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur. 

Autodesk Sayısal Modelleme Sistemi sayesinde:

 • Daha yenilikçi kavramsal tasarımlar yaratıp, sayısal modeliniz üzerinde mühendislik çalışmaları yapabilirsiniz.
 • Tasarım optimizasyonu için sayısal modellerinizin simülasyon performanslarına bakabilirsiniz.
 • Sürekli dokümantasyon, veri yönetimi ve farklı tasarım ekipleri arası işbirliği sağlanabilir.
 • Global, kompleks çevre içinde daha rekabetçi olabilirsiniz.
 • Daha önce hiç olmadığı kadar hızlı biçimde rakip ürünlere nazaran farkılaşmış ve daha iyi ürünler imal edebilirsiniz.
 • Ürün kalitenizi ve yenilikçiliğinizi geliştirebilirsiniz.
 • Ürün tasarımı ve ürün geliştirme süreçlerinizi esaslı biçimde azaltabilirsiniz.

Autodesk Sayısal Modelleme çözümleri, tasarımcıların tek bir sayısal model oluşturmalarını ve bunu imalat sürecinin her aşamasında kullanmalarını sağlar. Böylece, kavramsal tasarım, mühendislik ve imalat arasındaki boşluklar ortadan kalkar. Autodesk Sayısal Modelleme çözümleri, ölçeklendirilebilir, düşük maliyetli ve kolay erişilebilir bir yapıdadır. Var olan iş akışlarına kolaylıkla ve en az zahmetle entegre edilebilir. 

Autodesk® Sayısal Modelleme Çözümleri, Sınıfının en iyi Kavramsal Tasarım Araçlarından Oluşur…

Autodesk’in sunduğu, sınıfının en iyi, kavramsal tasarım araçları ile tasarımın başından itibaren, sayısal modeller ile çalışabilirsiniz. Autodesk Alias Ürün Ailesi, eskiz aşamasından 3B karmaşık modellere kadar gerekli araçları size sunar. 

Autodesk Sayısal Modelleme Çözümlerinin Başında Sektörel Çözüm Paketleri gelmektedir. Product Design Collection(Ürün Tasarım Çözüm Paketi) içerdiği eşsiz Autodesk yazılımları ile gerçek dışı fiyatlara, gerçek 3B tasarım ötesinde deneyimler elde edebilirsiniz.   

Tümleşik 2B ve 3B Mekanik ve Elektrik Tasarım

Autodesk Inventor ile 3B tasarımın ötesine geçin. Inventor ürün ailesi güçlü, yetenekli, kullanımı ve öğrenilmesi kolay araçlar sunmaktadır.

Inventor, AutoCAD Mechanical çizimleri ile 3B verileri entegre ederek, tek bir sayısal model oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu tek sayısal modeli kullanarak, ürünlerinizi sayısal olarak tasarlayabilir, görselleştirebilir ve analiz edebilirsiniz. Böylece, fiziksel prototip gereksinimi en aza iner, maliyetler düşer.

AutoCAD Electrical, elektrik tasarımlarının doğrudan Inventor ortamına aktarılmasını sağlar. Ayrıca, Inventor kullanıcıları da, kablo demeti bilgilerini AutoCAD Electrical yazılımına doğrudan gönderebilirler. Böylece, ilgili 2B resimler otomatik olarak üretilir. Inventor ile AutoCAD Electrical arasındaki sorunsuz entegrasyon, mekanik ve elektrik ekiplerinin aynı sayısal model üzerinde ve bir arada çalışabilmesini sağlar.

AutoCAD Mechanical, konstrüksiyon resimlerinin kolayca ve hızlı bir şekilde üretilmesini sağlayan özel araçlar içerir. Endüstri standartlarına göre çizim araçları ve kütüphanesi ile 2B mekanik çizimlerinizi kolayca üretebilirsiniz. 

Simülasyon

Inventor’un gelişmiş simülasyon ve analiz araçları ile modellerinizi üretmeden önce test edin ve onaylayın. Simülasyonlar, gerçek dünya koşullarına göre gerçekleştirilir. Dinamik simülasyon araçları, kaşılaşılan hareket sorunlarının çözümünde size yardımcı olur. 

Tasarımlarınızın kalitesini artırmak için Algor yazılımının sunduğu değişik sonlu elemanlar analizi ve simülasyon araçlarını kullanabilirsiniz. Autodesk Moldfow yazılımı ise, plastik enjeksiyon kalıplarının simülasyonu, analizi ve optimizasyonu için özel araçlar sunar.

Pazarlama İletişimi

Sayısal modellerin, hassas ve yüksek gerçekçi görsellerini oluşturmak için  Autodesk 3ds Max yazılımı elinizin altındadır. Inventor modellerini, Autodesk 3ds Max’a gönderebilir ve burada gelişmiş foto-gerçekçi görseller ve canlandırmalar oluşturabilirsiniz. Oluşturulan bu malzemeler, pazarlama ve satış ekipleri tarafından kullanılabilir.

Veri Yönetimi

Autodesk Veri Yönetimi araçları, tasarım ekiplerinin bir proje üzerinde birlikte çalışmasını, verilerin güvenliğini ve revizyonların takibini sağlamaktadır. Autodesk Vault ürün ailesi ile verilerin organizasyonu için zaman harcamaya, hatalarla boğuşmaya gerek kalmaz.

Çok Daha Yenilikçi 

En iyi tasarıma sahip ürün rekabeti kazanır

Pazarda rekabet ettiğiniz firmaları geçmek, müşterilerinizin markanıza sadık kalmasını sağlamak ve pazar payınızı en üst seviyelere çıkarmak istiyorsanız, ürünleriniz ve bu ürünlere ait tasarımlar rakiplerinizin tasarımlarına göre daha önce hiç olmadığı kadar yenilikçi olmalı. Kısaca verimliliğiniz bu yenilikçiliğe bağlı… İmalatçılar son yıllarda, 2B çizimlerden 3B sayısal modellere geçiş sayesinde, tasarımlarını tecrübe etmek için daha fazla zaman bulabildiler. Yalnız 3B modellemeye adaptasyon günümüzün şartlarında artık yeterli değil. Şimdilerde pazara sunacağınız ürünler piyasanın en iyisi olmalı ve sadece iyi olmakla da kalmamalı; rakiplerin ürünlerinden daha önce pazara ulaşabilmeli. Ancak bu sayede pazar lideri olabilir ya da rekabetçiliğinizi koruyabilirsiniz. 

Mükemmel tasarımların merkezinde ne var? Sayısal Modelleme (Digital Prototyping)…

Sayısal Modelleme Sistemi yenilikçi olabilmeniz için birçok yol sunmaktadır:

  • Sayısal Modelleme herkesin ürün geliştirme süreçlerine daha hızlı dahil olmasını ve tasarım için fikir vermelerini sağlar. Bu sayede tasarımlar en iyi hallerine ulaşırlar.   
  • Sayısal Modelleme Sistemi, ürün hareket halindeyken simülasyon yapabilmenize olanak verir bu sayede ürünün gerçek hayat şartlarında nasıl çalışacağını bilirsiniz. Bu size ürünün performansını daha Sayısal Model halindeyken görme fırsatı vererek müşteri isteklerine en uygun ürünü hatasız üretmenizi sağlar.
  • Sayısal Modelleme sayesinde tasarım değişikliklerini kolayca ve hızlıca yaparsınız, bu sayede yeni tasarım fikirlerini hayata geçirmek için fazladan zamanınız olur.
  • Sayısal Modelleme kişiye bağımlı tüm ürün geliştirme süreçlerini otomatikleştirerek yenilikçi fikirler ortaya çıkarmak için düşünmenize zaman yaratır.

Verimliliği Yükseltmek 

Paylaşılmış Bir Sayısal Model ile Verimlilik Artışı

Verimliliğinizi yükselttiğinizde, yenilikçilik veya ürünlerinizi pazara daha hızlı sürebilmek için daha fazla zamana sahip olursunuz.

Sayısal Modelleme ile verimliliğinizde esaslı bir artışa şahit olmadan önce var olan sisteminize uyarlama ve bakım yapmanız zorunlu değildir. İhtiyacınıza bağlı olarak, Autodesk’in bir uygulamasına bir defada adapte olursunuz. 

Kişiye bağımlı süreçleri otomatikleştirip, tek bir sayısal modele güvendiğinizde, nereden daha fazla kazanca sahip olacağınızı hızlıca saptayabilirsiniz.   Örnek olarak endüstriyel tasarımcılar tarafından sağlanan tasarımları mühendislik ekibinin parametrik hale getirmek amacıyla tekrar uyarlama çabaları çok zaman almaktadır. Yatırımınıza Autodesk® Alias® ile başlayın ve mühendisler sayısal modellerini Alias dosyaları ile oluşturarak bunları direkt Autodesk® Inventor® içine çağırıp rahatlıkla kullanabilsinler. Bir an önce verimlilik artışına tanık olun.

Daha Hızlı ve Daha İşbirlikçi Makine Mühendisliği

Sayısal Modelleme (Digital Prototyping) verimliliğinizi yükseltmek için size birçok yöntem sunmaktadır:

   • Farklı fonksiyonel tasarım gruplarının tek bir sayısal model üzerinde çalışmasını sağlayarak, bu grupları birbirine bağlamış olur.
   • Farklı tasarım ekipleri arasındaki işbirliğini yükseltip, tasarım süreçlerinde kişiye bağımlı ileri geri zaman kayıplarını azaltır. 
   • Emek yoğun ve zaman alıcı görevleri otomatikleştirerek hataların azaltılmasına, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerinin hızlanmasına yardım eder.

Maliyetli mühendislik değişikliklerini azaltıp, verimliliği yükseltmeye yardım ederek, imalattan önce var olan hataların bulunup ayıklanmasını ve ürünün en iyi hale gelmesini sağlar.

Kolay Uygulama 

Sayısal Modellemeyi hızınıza adapte edin

İsteğe uyarlanmış yazılımlar pahalı, kompleks ve tasarım süreçlerine uyarlanması zaman alıcı olabilir. Sonuç, iş süreçlerinin tümünde hissedileceği yerde sadece mühendislik sürecine verimlilik katabilen pahalı bir sistem olabilir... Neredeyse tüm imalatçılar için, Sayısal Modelleme (Digital Prototyping), isteğe uyarlı bir çözümün mükemmel kazanımlarının tecrübe edilmesini ucuz ve az zaman alan bir biçime getirerek tüm hesapları değiştirir. Sayısal Modelleme için geliştirilen Autodesk® çözümlerinin adım adım uyarlanması kolay ve hızlıdır.

Autodesk’in bir çözümü olan Sayısal Modelleme ile şunları yapabilirsiniz: 

   • İhtiyacınıza uygun biçimde yazılımınızı uyarlayın.
   • Var olan ana sistem içinde yatırımınızı koruyun.
   • En sıkıntılı probleminizi bertaraf edecek yazılımı adapte edin ve zamanla çözümü geliştirin.
   • Şirket genelinde ya da hedefe yönelik yatırımlardan daha hızlı olarak yatırım geri dönüşlerine şahit olun ve faydalarını tecrübe edin. 

Ürünün Pazara Daha Hızlı Sürülmesi 

Sayısal Modeliniz Ürün Geliştirme Zamanlarınızı Çarpıcı Biçimde Azaltabilir

Pazara hız vermenin birçok anlamı olabilir: Pazara sunulan ilk ürün, doğru zamanda doğru ürünün pazara sunulması veya ürününüzü rakibinizden daha evvel özelleştirmeniz anlamına gelebilir.  

Sayısal Modelleme (Digital Prototyping), pazara daha hızlı çıkmanıza birçok yolla olanak sağlar:  

   • Sayısal Modellerin üretimi fiziksel model üretiminden daha hızlıdır. 
   • Tasarım sürelerini azaltarak esaslı verimlilik iyileştirmeleri yapılmasını sağlar. 
   • Çok zaman alan, tasarım simülasyonu ve analiz işlerinin dış kaynaktan alınma bağımlılığını azaltır.  
   • Tasarımlarda var olan hataların imalata gitmeden önce ayıklanmasını sağlar, maliyetli gecikmelere sebep olabilecek geç kalan değişikliklerin önüne geçilmesi için yardımcı olur.
   • Ürün imal edilmeden önce müşterilerin ürün ile ilgili değişiklik taleplerine eş zamanlı cevap verilmesi şansını yaratır ve gerçekçi görselleştirmelerle ürün onayının alınmasını sağlar. Bu sayede üretimden çıkan ürün üzerinde yapılması gündeme gelen maliyetli ürün geliştirmelerinin önüne geçilmiş olur. Hem para kaybı önlenir, hem de müşteriye daha çabuk ürün teslim edilir.

Çıtanın Yükseltilmesi 

Daha Karlı Ürün Geliştirme   

Sayısal Modelleme (Digital Prototyping) sistemini kullanan Autodesk müşterilerine sorduğunuzda hepsi aynı cevabı verecekler: Sayısal Modelleme değerli bir yatırım. 

Şu durumlara etkisi büyük:  

   • Yenilikçilik—Pazar için en iyi ve karlı ürünleri üretin 
   • Verimlilik—Rekabetçilik avantajınızı geliştirmek için operasyonlarınızı iyileştirin
   • Pazara hızlı çıkın—Ürünlerinizi rakiplerinizden daha önce pazara sürün. 

Daha az zamanda, daha az kaynak ayırarak tüm ürün geliştirme alanlarında tek bir sayısal model kullanarak ürünlerinizi tasarlayıp, görselleştirip, simüle ederek daha iyi ürünleri üretebilirsiniz. Bu sayede rekabetçilik avantajınızı sürekli geliştirerek bununla ilgili kalite çıtanızı yükseltirsiniz.

Kavramsal Tasarım

Gelişmiş Kavramsal Tasarım

Ürün tasarımlarını üretime daha hızlı yönlendirin, marka sadakatini oluşturun ve gelir elde edin.  Endüstri lideri Autodesk kavramsal tasarım araçlarını kullanarak; yenilikçi ve farklılaştırılmış ürünler için hızlıca yaratıcı fikirler keşfedin

   • Mühendisler tarafından direkt kullanılabilien eskiz ve 3B kavramsal modeller oluşturun 
   • Herkesin girdi sağlaması ve işbirliği için fikirleri doğru yakalayın ve paylaşın 
   • Tasarım kararlarının alınmasını kolaylaştıran 3B CAD verisinden yüksek kaliteli gerçekçi sunumlar yaratın

Lider Endüstriyel Tasarım Yazılım Araçları

Autodesk sınıfının en iyi kavramsal tasarım araçlarına sahiptir.  Bu araçlardan biri olan Autodesk® Alias® endüstriyel tasarım yazılımı (dünyanın en büyük otomotiv OEM üreticileri tarafından kullanılmaktadır), tasarımcılara özgürlük sağlayarak birçok fikrin tekrarlanması, müşteri isteklerinin değerlendirilmesi ve kavramsal tasarımların hızlıca rafine edilmesini sağlar. 

Endüstriyel Tasarımdan Mekanik Tasarıma 

Tasarımcılar ve mühendisler arasındaki açıklığı kapatarak meydana gelecek yanlış yorumlama ve hataları en aza indirir. Tüm Autodesk kavramsal tasarım ve mühendislik araçları çift yönlü çalışma özelliği sunmaktadır bu sayede mühendisler hiçbir zaman endüstriyel tasarımcıların tasarımlarını yorumlamak ve yeniden yaratmak zorunda kalmazlar... Bunun yerine 3B kavramsal modelleri kolayca kullandıkları  CAD yazılımına çağırarak sayısal model oluşturacak biçimde gelen veri üzerinden çalışmaya devam etmektedirler.

“Biz tüm yeni botlarımızı Autodesk Sayısal Modelleme iş akışı ile gerçekleştiriyoruz. Ve bu her zaman Alias ile başlıyor. Bizim Alias yüzeylerimiz o kadar yüksek kaliteli oluyor ki, bu veriyi direkt işlemeye gönderebiliyoruz. Alias kullanarak, pazara daha hızlı çıkmamızı engelleyen geri dönüş zamanlarını minimize ettik. ”

—Kurt Bender, Viking Yat Şirketi 

Mühendislik

Tek bir Sayısal Model ile Tasarım, Görselleştirme ve Simülasyon

Autodesk Sayısal Modelleme Sistemi ile 3B tasarımın ötesine geçin. Yenilikçiliği sürdürün, verimliliği arttırın ve ürününüzün pazara çıkış zamanını azaltın.  Autodesk’in lider mekanik, elektriksel ve kalıp tasarımı yazılımı sayesinde: 

   • İmalat aşamasına geçmeden önce ürünlerinizi tasarlayın, görselleştirin ve simüle edin. 
   • Daha tasarım sürecinin başında imal edilebilirlik ile ilgili geri bildirim isteyin ve bu bilgileri birleştirin 
   • Daha az maliyetli ve hızlı çevrim zamanları için kurum içi mühendislik fonksiyonelliğini arttırın
   • Kolayca uygulanabilien maliyet etkin CAD-CAE yazılımlarını fonksiyonel süreçlere entegre edin 

Tek bir Sayısal Model ile Çalışma

AutoCAD® Mechanical ve AutoCAD® Electrical yazılımlarından gelen çizimler Autodesk® Inventor® ‘da 3B veri şeklinde entegre edilerek tek bir Sayısal Model haline getirilirler. Bu sizin son ürününüze ait sanal bir sayısal bilgi oluşturmaktadır. Autodesk yazılımları arasındaki çift yönlü veri alışverişi imkanı sayesinde mekanik ve elektriksel tasarım yapan ekipler eşzamanlı olarak birlikte çalışarak daha iyi sayısal modeller oluşturabilirler. Daha sonra belli bir bilgiyle oluşturulan Sayısal Modelinizi görselleştirebilir, simüle edebilir ve performansını analiz edebilirsiniz… Bu sayede ürününüzün gerçek yaşam koşullarındaki görünüm, hareket ve dayanımı gibi konularda bir öngörüye sahip olarak pahalı fiziksel prototipleri en aza indirebilirsiniz.  

Makine Mühendisliğinde Verimlilik Artışı

3B görseller oluşturmak rekabet için günümüz şartlarında yeterli değildir. Eğer modelinizi 3B olarak hazırlıyor yalnız mühendisliğini elle yapıyorsanız, çok ciddi hatalara davetiye çıkarıyor ve tasarımlarınızı son haline oldukça yavaş getiriyorsunuz. Autodesk Sayısal Modelleme Sistemi ihtiva ettiği güçlü mühendislik fonksiyonelliği sayesinde,  hesaplamaları otomatikleştirip, kompleks geometrik kararlar alabilmenizi sağlar. Bu sayede, siz hataları bulma ve ayıklama gibi sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalmadan daha iyi tasarımlar oluşturmaya odaklanıp firmanıza çok daha yararlı hale gelebilirsiniz.

”Autodesk çözümü olan tek bir Sayısal Model üzerinde çalışma fırsatı yakaladığımız için daha önce her biri 500.000$’a mal olan 5 prototip üretmek yerine ürün lansmanı öncesi, sadece araştırma amaçlı, tek bir fiziksel prototip üretiyoruz. Firmamızın dijital dünyaya adaptasyonu sürecinde ürün tasarımlarımız için seçmiş olduğumuz Autodesk Sayısal Modelleme Çözümü vizyonumuzun geniş çaplı bir sonucudur”    

—Karl Thysell, Ürün Geliştirme Şefi, HTC

Simülasyon

Güçlü ve Doğru Simülasyon 

Ürününüzün imalatını yapmaya başlamadan önce, simülasyon yaparak, tasarımınızı en uygun şekle getirin ve doğrulayın. Simülasyon teknolojisini sıkı bir şekilde bütünleştiren Autodesk Sayısal Modelleme çözümü, kolay kullanımlı avantajı sayesinde bir simülasyon uzmanına gerek duymamanızı sağlar. Gerçek dünya koşullarında ürününüzün performansını sayısal olarak simüle ettiğinizde:

   • Pahalı fiziksel prototiplerin testlerine olan bağımlılığınız azalır.  
   • Daha yenilikçi ürünleri piyasaya çok daha hızlı sürebilirsiniz.
   • En iyi tasarımların kararlarını alabilir ve maliyeti arttıran hataların önüne geçebilirsiniz.

Tasarım Simülasyonunu Erişilebilir Yapma

Tasarımlarınızı test etmek için dışarıdan bir uzman gelmesini beklemeyin. Tüm tasarım süreci boyunca tasarımlarınızı sürekli analiz etmek için, Autodesk’in Sayısal Modelleme çözümü içinde yer alan simülasyon yeteneklerini kullanın ve modelinizi hızlıca güncelleyin. Müşterilerinizin ihtiyacına göre tasarımlarınızı geliştirin. Autodesk simülasyon yazılımı ve makina mühendisliği araçları arasındaki çift yönlü veri akışı, tasarım simülasyonuna dayalı sayısal modellerin güncellenmesini ve onay sürecini kolaylaştırır.

   • Tasarım sürelerini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek için sonlu elemanlar analizi (FEA), sayısal akışkanlar dinamiği analizi (CFD) yanında; gerilme, sapma ve hareket simülasyonunu da gerçekleştirir.
   • İmalat hatalarının ve üretim gecikmelerinin önüne geçebilmek için parçanın imal edilebilirliğini ve kalıp tasarımını kontrol eder.  
   • Her bir tasarım seçeneği için en iyi malzeme tercihlerini belirler.

 Valiant Machine&Tool Firması, Autodesk’in Sayısal Modelleme çözümü olan simülasyonun yeteneklerine güçlü bir şekilde güvenerek, Boeing için çığır açan portatif kargo yükleyiciyi geliştirdi.

”Autodesk® Inventor® ve Algor® (Yeni adı: Autodesk® Simulation® Yazılımı) arasındaki birlikte çalışabilirlik sayesinde, tasarım sürecinde hızlı karar alabiliyoruz ve artan değişiklikler yapabiliyoruz. Genel olarak Autodesk Simulation yazılımıyla, yerinde analizin yapılması, tasarım süresinin ve hataların azalmasında bize yardımcı olmaktadır” 

—Tom Stein, mekanik ve simülasyon araştırma ve geliştirme mühendisi, Valiant Machine & Tool 

Simülasyon çözümlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için .

Simülasyon

Güçlü ve Doğru Simülasyon 

Ürününüzün imalatını yapmaya başlamadan önce, simülasyon yaparak, tasarımınızı en uygun şekle getirin ve doğrulayın. Simülasyon teknolojisini sıkı bir şekilde bütünleştiren Autodesk Sayısal Modelleme çözümü, kolay kullanımlı avantajı sayesinde bir simülasyon uzmanına gerek duymamanızı sağlar. Gerçek dünya koşullarında ürününüzün performansını sayısal olarak simüle ettiğinizde:

   • Pahalı fiziksel prototiplerin testlerine olan bağımlılığınız azalır.  
   • Daha yenilikçi ürünleri piyasaya çok daha hızlı sürebilirsiniz.
   • En iyi tasarımların kararlarını alabilir ve maliyeti arttıran hataların önüne geçebilirsiniz.

Tasarım Simülasyonunu Erişilebilir Yapma

Tasarımlarınızı test etmek için dışarıdan bir uzman gelmesini beklemeyin. Tüm tasarım süreci boyunca tasarımlarınızı sürekli analiz etmek için, Autodesk’in Sayısal Modelleme çözümü içinde yer alan simülasyon yeteneklerini kullanın ve modelinizi hızlıca güncelleyin. Müşterilerinizin ihtiyacına göre tasarımlarınızı geliştirin. Autodesk simülasyon yazılımı ve makina mühendisliği araçları arasındaki çift yönlü veri akışı, tasarım simülasyonuna dayalı sayısal modellerin güncellenmesini ve onay sürecini kolaylaştırır.

   • Tasarım sürelerini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek için sonlu elemanlar analizi (FEA), sayısal akışkanlar dinamiği analizi (CFD) yanında; gerilme, sapma ve hareket simülasyonunu da gerçekleştirir.
   • İmalat hatalarının ve üretim gecikmelerinin önüne geçebilmek için parçanın imal edilebilirliğini ve kalıp tasarımını kontrol eder.  
   • Her bir tasarım seçeneği için en iyi malzeme tercihlerini belirler.

 Valiant Machine&Tool Firması, Autodesk’in Sayısal Modelleme çözümü olan simülasyonun yeteneklerine güçlü bir şekilde güvenerek, Boeing için çığır açan portatif kargo yükleyiciyi geliştirdi.

”Autodesk® Inventor® ve Algor® (Yeni adı: Autodesk® Simulation® Yazılımı) arasındaki birlikte çalışabilirlik sayesinde, tasarım sürecinde hızlı karar alabiliyoruz ve artan değişiklikler yapabiliyoruz. Genel olarak Autodesk Simulation yazılımıyla, yerinde analizin yapılması, tasarım süresinin ve hataların azalmasında bize yardımcı olmaktadır” 

—Tom Stein, mekanik ve simülasyon araştırma ve geliştirme mühendisi, Valiant Machine & Tool 

Simülasyon çözümlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İmalat

Sayısal Fabrikanızı Güçlendirin 

Sayısal Modelleme ile fabrikanızın imalat alanına dair planlarını optimize ederek daha kazançlı üretim yapın. Fabrika planını geliştirmek isteyen hissedarlara planın nasıl olacağını göstermek için etkileşimli 3B görselleştirme araçlarından faydalanın. Fabrikanızın sayısal modelini yaratarak, ekipmanları fabrika alanına kurmadan önce doğru kararlar verebilirsiniz ve:

   • Sipariş değişimlerini azaltın.
   • Gecikmeleri ve kaçırılmış pazar fırsatlarını minimize edin.
   • Gecikmiş plan değişimleri ile bağlantılı maliyeti aşmaktan kaçının.

Fabrika Yerleşim Planınızın Optimizasyonunu Yapın ve Görselleştirin

Ekipmanların sayısal prototiplerini 2B planların üstüne yerleştirip, temas yüzeylerini görselleştirerek ve olası farklı yerleştirme senaryolarını deneyerek optimum fabrika planını oluşturun. 3B fabrika düzeni modelinize bir kişiyi dahil ederek ergonomiyi kontrol edin; bu, 2B'de görsel olarak imkansız bir görevdir.  Bu tür sorunları uygulama öncesinde ele alma, planlı bir şekilde üretim yapmanızı sağlar; böylece rakamlarınızı iyileştirecek şekilde pazar fırsatlarından faydalanabilirsiniz.                        

Bakım - Dokümantasyon

Sayısal Modellemeyi Ürün Dokümantasyonu Oluşturan Ekibinizi de İçine Alacak Şekilde Genişletin 

CAD kullanıcısı olmayanlar bile ihtiyaç duydukları görüntüleri mühendislerin veya grafik tasarımcılarının yapmasını beklemeden doğrudan sayısal model üzerinden üretebilirler. 

Ürün dokümantasyonu için Sayısal Model kullandığınızda: 

   • 3B de yaptığınız yatırımdan daha fazlasını kazanırsınız.
   • Dokümantasyon ve servis maliyetini azaltırsınız.
   • Müşterilerinize daha sezgisel ve görsel açıdan zengin belgeler sağlayıp ve ürünlerinizle yaşadıkları deneyimi geliştirirsiniz. 

Sayısal Model iş akışında tasarıma devam ederken bile ürün dokümantasyonunu geliştirebilirsiniz. Sayısal modelde değişiklik yaptığınız zaman, dokümantasyon hızlı bir şekilde revize edilir ve yeniden yayımlanır. 

Satış Pazarlama

Gösterişli Sayısal Model

Var olan 3B tasarım verilerinden gerçekçi kaplamalar ve animasyonu yapılmış görseller yaratarak beklentileri yükseltin ve müşterilerinizi etkileyin. 

Sayısal Modelleme kullanarak: 

   • Yenilikçi tasarımlarınız müşterilerinize daha net iletin.
   • Satış ve pazarlama takımınız, broşürlerde kullanmak için son derece gerçekçi görüntüler yaratabilsin.
   • Fiziksel prototiplerin fotograf çekimlerini yzapmaya ihtiyaç duymayın.
   • Muhtemel müşterilerinize, onların ihtiyaçlarını anladığınızı ve bu ihtiyaçlara cevap verebileceğinizi gösterin.

Tasarım Görselleştirme Fikirlere Hayat Verir

Müşterilerinizin yenilikçi tasarımlarınızı anlaması ve gözlerinde canlandırabilmeleri için ürünlerinizi gerçekçi mekanlara yerleştirin ve sarmal, interaktif sunumlar yaratın. Sayısal Modellemeyle, fiziksel prototip maliyetini düşürebilir ve rekabet avantajına sahip olabilirsiniz. 

“Montaj, taşıma ve kaldırma prosedürlerinin animasyonunu yaptık. Müşterimiz çok etkilendi. Müşterimiz aynı zamanda sadece 3B tasarım konuşmadığımızı, 3B tasarım araçlarının işimizin tüm aşamalarında yer aldığını anladı..”

—Tim Bourdois, Sistem Mühendisi Aluminum Curtain Wall Systems

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

BİZDEN HABER AL

Bizden haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olun

BİZİ TAKİP EDİN