Epiphany S.R.L.

IBM Cloud ile bankaların dijital dönüşümüne nasıl yardımcı olabilirsiniz?

İş Zorluğu: Günümüzde bankalar her yönden zorluklarla karşı karşıyalar. Yeni nesil müşteriler, kolaylık ve kişiselleştirilmiş hizmet bekliyor. Geleneksel olmayan, banka dışı rakipler yeni tekliflerle pazarı değiştiriyor ve her gün karmaşık yönetmelikler ortaya çıkıyor.

Eski sistemler, bankaların hizmetlerini hızlı bir şekilde ortaya koymasına, özelleştirip kişiselleştirmelerine ve yaklaşık 800 gereksinimi olan PSD2 [Ödeme Hizmetleri Direktifi 2] gibi karmaşık yönetmeliklerin uygulanmasına uyum sağlayamıyor. Bu yüzden bankaların dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına ihtiyaç duyuluyor.

Epiphany S.R.L., yenilikçi bir bankacılık platformu oluşturmak üzere, uygulama geliştirme ve dağıtımını hızlandıracak bir mimariye sahip ve uygun maliyetli bir bulut çözümüne ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm: IBM Çözüm Ortağı Epiphany, IBM Cloud Kubernetes Service on IBM Cloud ve diğer IBM Cloud ürünlerini kullanarak geliştirdiği Epiphany ONE dijital bankacılık platformuyla Bankacılık sektöründeki müşterilerinin, özelleştirilmiş dijital bankacılık ürünlerini test edip dağıtmaları ve bunları müşterilerin kullanımına yönelik mikro hizmetler olarak sunmaları için bir ortam sağlıyor.  

Çözüm Bileşenleri:

  • IBM Cloud Kubernetes Service as a Cloud Container Application
  • IBM Db2® on Cloud Service as its SQL Database
  • IBM Cloud File Storage Technology for NFS-based File Storage
  • IBM Log Analysis with LogDNA Service as its Management System
  • IBM Cloud Monitoring with Sysdig Technology to Monitor Full-stack Data
  • IBM Cloud Container Registry Software as its Docker Images Management System
  • IBM API Connect® Service as its API Management System
  • IBM Cloud Object Storage Technology for Data Archiving and Backup

Sonuç: Epiphany, IBM teknolojilerini kullanarak geliştirdiği Epiphany ONE platformu ile bankacılık sektöründeki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken çevikliği ve kullanılabilirliği kazandı. Hızlı konfigurasyon, esneklik ve güvenlik özellikleri sadece Epiphany için değil, aynı zamanda müşterileri için de kritik öneme sahipti. İki hafta içinde PSD2 uyumluluğunun yükünü ortadan kaldıracak şekilde tasarlanan platform, birçok dikey çözüm için de hızlıca aksiyon alabilecekleri bir sistem oluşturdu.

Kaynak: https://www.ibm.com/case-studies/epiphany-cloud

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN