Streebo Inc.

IBM Cloud ile çok daha kısa sürede yapay zeka destekli bir chatbot geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

İş Zorluğu: Her zaman bilgi ve işle olan bağımızın tam merkezinde yer alan iletişim, geçmişten günümüze birçok noktada değişerek ve farklı gereksinimler ortaya çıkararak, varlığını sürdürmeye devam ediyor. Günümüz değişen koşullarında insanlar telefonda bilgi almaya çalışarak vakit kaybetmek yerine, hazırda bulunan diğer işleri ile aynı anda yürütebilecekleri bir sohbet ara yüzü kullanmayı tercih ediyorlar. Artık her hizmetin bir mobil uygulaması olduğu gibi, bu uygulamaların ses ve sohbet ara yüzüne olan gereksinimi gün geçtikte artıyor. Bu doğrultuda, her alanda profesyonel ve hızlı bir hizmet sağlamak adına son teknoloji ile geliştirilmiş akıllı ve etkileşimi yüksek botlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Çözüm: IBM Çözüm Ortağı Streebo, chatbot çözümlerini müşterilerine sunma şeklini önemli ölçüde değiştirmeyi amaçlayarak, sohbet robotları geliştirebilmek ve pazara girme süresini kısaltabilmek için IBM Watson ekibi ile birlikte çalışarak Streebo Dijital Deneyim Hızlandırıcı (DXA)’yı oluşturdu.

IBM Cloud Pak for Data ile birlikte kullanılabilen bu çözümü oluştururken, şirket içinde veya çoklu bulut ortamlarında devreye alınmasına olanak tanıyan IBM Cloud Pak teknolojisi kullanıldı.

Çözüm Bileşenleri:

  • Cloud Pak for Data
  • IBM Cloud Pak for Applications
  • IBM Cloud Pak for Integration
  • Watson Assistant
  • Watson Language Translator
  • Watson Natural Language Understanding

Sonuç: IBM Watson ve IBM Cloud Pak teknolojisi ile geliştirilen DXA, sağlam ve akıllı botlar oluşturabilmek için kod yazmak yerine, sürükle-bırak yöntemleri sayesinde çok daha düşük maliyetler ile kodlamayı otomatik hale getirdi. Diğer kodlama ve geliştirme metotlarına göre 9 kat daha hızlı olan bu çözüm ile birlikte, bir chatbot oluşturmak için gerekli olan geliştirme maliyetlerini %80 azaltılarak, 8 haftadan daha kısa sürede yeni bir sohbet robotu oluşturabilir hale geldi.

Kaynak: https://www.ibm.com/case-studies/streebo-cloud-watson

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN