POWER8’de çalışan Hortonworks HDP Fiyat-Performans Garantisi

IBM Power Systems, POWER8 ile kurulmuş büyük veri sistemleri için Power S822LC’nin (S822LC for Big Data), x86 tabanlı sonuçlarıyla karşılaştırıldığında en az 3 kat daha iyi fiyat-performans oranı elde etmenizi garanti eder. Bu performans, aşağıda belirtilen şartlar altında, Hortonworks HDP’de Tez/Hive LLAP ile müşteri uygulaması ve iş yükü çalıştırıldığında elde edilir. "Worker node" (işçi düğüm), HDP sorgu işlevlerini yerine getiren bir sunucudur ve her sunucu başına bir "worker node" bulunur.

3 kat fiyat-performans oranı avantajı ile kastedilen: Müşterinin, "big data worker node"ler için (Büyük Veri İşçi Düğümü) S822LC kümesindeki belgelenen üretilen iş performansının, "worker node"ler kümesinin fiyatına bölündüğünde elde edilen rakamın; x86 tabanlı "worker node"ler kümesindeki belgelenen üretilen iş performansının x86 Worker Node’leri kümesinin fiyatına bölündüğünde elde edilen rakamın en az üç katı büyüklüğünde olacağıdır.

Örneğin: S822LC ve x86 tabanlı "worker node" kümelerinin her ikisinin fiyatının 10.000 $ olduğunu varsayalım. S822LC "worker node" kümesinde saniyede gerçekleşen sorgu 30.000, x86 tabanlı "worker node" kümesinde saniyede gerçekleşen sorgu 10.000 ise, bu durumda tam olarak 3 kat fiyat başına performans olacak ve garanti yerine getirilmiş olacaktır.

"Worker node" olarak kullanılan büyük veri sunucuları için IBM Power S822LC (22-çekirdek/2.89 Ghz), 30 Eylül 2017 tarihinden önce IBM veya IBM’in yetkili iş ortaklarından satın alınmalıdır. Garanti süreci, satın alma tarihinden itibaren üç (3) ay süreyle geçerlidir. x86 tabanlı "worker node"ler; karşılaştırmalı bir biçimde yapılandırılmış, Cisco, Dell, HP veya Lenovo markalı sunucular olmalıdır. Müşteri tüm Hortonworks lisanslarından sorumludur.

 

Fiyat başına 3 kat üretilen iş performansı şu anlama gelmektedir: Müşterinin, saniye başına sorgu, işlem veya hareketlerden herhangi biri esas alınarak, BD "worker node"ler için Power S822LC kümesindeki belgelenen iş üretiminin "worker node"ler kümesinin fiyatına bölümünün, müşterinin x86 "worker node"ler kümesindeki aynı şekilde belgelenen iş performansının, bahsi geçen x86 "worker node"ler kümesinin fiyatına bölümünden en az 3 kat fazla olacaktır.

İyileştirme: IBM, performansın en iyi hale getirilmesi ve optimizasyon konusunda ek hizmetler sağlayacaktır. Bu hizmetler, IBM Best Practices ile uyumlu ve ücretsiz olacaktır. IBM, garanti edilen fiyat-performans seviyesine ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda, daha önceden satın almış kişilere garanti edilen fiyat-performans düzeyine ulaşmaları için aynı ölçüde yapılandırılmış "worker node"ler sağlayacaktır.

Birisi size ilgilendiğininiz arabayı aynı fiyattan, bir depo yakıtla 3 kat daha fazla mesafe seyahat etmenizi sağlayacak daha üst seviyede bir motorla teklif etse ne yaparsınız? Bu teklifi kabul eder misiniz?

Hortonworks Veri Platformu 2.6’yı çalıştıran IBM Power Systems desteğimiz için biz de işte tam olarak bunu gerçekleştirdiğimizi duyurduk. Bu örneğe uygun olarak, bizim sunduğumuz hizmetlerde iş yük;, asıl müşteri SQL sorgularını, Hadoop’daki en yaygın analitik iş yükü olan Apache Tez/Hive’da çalıştırmak, “üst seviyeye çıkarılmış motor” ise IBM Power Systems sunucularıdır. IBM, benzer bir x86 kümesi ile karşılaştırıldığında müşterinin saniyede 3 kat sorgu, işlem veya hareket gerçekleştirebileceğini ve aksi takdirde bu sonuçlara ulaşılması için ücretsiz olarak en iyi duruma getirme hizmetleri ve sunucular sağlayacağını garanti eder.  

Bu durum, iş hattı ekiplerinize çok daha hızlı bir şekilde üzerinde çalıştığınız işlere ilişkin bilgiler verebileceğiniz ve benzer ölçekteki bir kümede daha fazla kuruluş ve kullanıcı barındırabileceğiniz anlamına gelir. Bu teklif 30 Eylül 2017 tarihine kadar geçerlidir. Bu nedenle, daha hızlı iş değeri elde etmek için IBM Power System kümesi kurarak keşifte bulunmanız için, IBM ve Hortonworks ile çalışmanız konusunda sizi teşvik ediyoruz.

Eğer notlardaki kısıtlamalar hakkında bir sorunuz varsa, aşağıdaki özetlemelere göz atabilirsiniz:

  • Eşit şartlar oluşturmak için, fiili iş yükü IO alt sistemi tarafından sınırlandırılamaz ve her iki sistemde en az %50 işlemci kullanım seviyesinde çalışır durumda olmalıdır.
  • Garanti özellikle şunlara uygulanır: "Worker node"lar işlevi gören S822LC for Big Data Systems ve liste fiyatı temel alınarak Dell, Cisco, HP, Lenova markalı, "worker node"lar işlevi gören tüm karşılaştırılabilir sunucular.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN