OKI C800 Serisi ile Öğrenciler ve Öğretmenler “Yeni Normal”e Hazır

Öğrenciler ve Öğretmenler İçin Yeni Normal

COVID-19 pandemisinin başından bu yana dünya genelinde başlayan karantina uygulamalarının ardından pek çok ülkede eğitim kurumları kapılarını öğrencilere yeniden açabilmek için atılması gereken adımları masaya yatırıyor. Bu, başta küçük çocuklar olmak üzere öğrencilerin duymaktan pek hoşlanmayacağı bir haber olsa da, çocuklarının eğitiminin yeniden düzene girdiğini görmek isteyen ebeveynler için mutlu edici bir gelişme oldu.

Öğrencilerin COVID-19 ile ilgili kuralları uygulamaları konusunda öğretmenlere ve akademisyenlere zor bir görev düşüyor. Çocuklarını okula bırakan ve okuldan alan ebeveynlerin de virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olacak gerekli adımları uygulamaları için, belirli kurallar hakkında bilgilendirilmesi gerekiyor.

Görsel iletişim, okul personelinin salgın sürecini güvenli ve sağduyulu bir şekilde günlük olarak yönetebilmesinde önemli bir rol oynayacak. Okul binalarında ve çevresinde kuralların ve önlemlerin açıkça belirtilmesi, farkındalığın artmasına ve durumu kontrol etmekle görevli olan okul personelinin üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olacak.

Okula farklı bir dönüş

Salgının özellikle öğrenciler üzerinde ciddi bir etkisi oldu. Okula veya üniversiteye döndüklerinde yeni normale alışmak zorunda olan öğrencilerin çoğu bu konuda zorlanabilir. Alınacak önlemler arasında sosyal mesafeyi artırmak için derslerin daha az kişilik sınıflarda işlenmesi ve daha kısa sürmesi, okul malzemelerinin ve araçların paylaşımının yasaklanması, sosyal mesafeye göre ayrılmış sıralar, maske takma zorunluluğu, el dezenfektanı kullanma ve elleri düzenli olarak yıkama gibi tüm önlemlere yönelik hatırlatıcılar olacak. Bu doğrultuda amfiler, sınıflar, koridorlar, kantinler, ortak odalar ve tüm alanlarda uygulanacak güvenlik kuralları nedeniyle eğitim kurumlarının hem iç hem de dış mekân kullanımına uygun görsel iletişim malzemelerine erişebilmesi gerekiyor.

Yön işaretleri ve zemin çıkartmaları, binalardaki öğrenci trafiğini kontrol etmede büyük önem taşıyor. Ayrıca zemin ve pencere çıkartmalarıyla öğrencilerin güvenli bir şekilde oturabileceği yerlerin işaretlenmesi de, sınıflarda sosyal mesafenin uygulanmasını kolaylaştırabilir. Mikropların daha kolay yayılmasına neden olabilecek kâğıt paylaşımını önlemek için her öğrenciye ayrı çalışma sayfası ve belge verme ihtiyacı da artabilir.

Eğitime uygun yazıcılar

Görsel iletişim belgelerinin baskılarının kurum içinde alınabilme imkanı okullara, üniversitelere ve diğer eğitim kurumlarına maliyet avantajı sunarken aynı zamanda kurallar değiştikçe gerekli önlemlerin de hızla alınmasına olanak sağlar. Ancak öğrencilerin bu önlemlere dikkat etmesi için renkli ve ilgi çekici işaretler de gereklidir.

OKI'nin birden fazla ödüle layık görülen C800 Serisi tüm bu ihtiyaçları gidererek eğitim sektöründe bu önlemleri görünür kılmaya destek oluyor. Maliyet avantajı sunarken günlük baskı işlerinin yanı sıra iç ve dış baskıya uygun kalitede materyallere ihtiyaç duyan eğitim kurumlarına ideal bir seçenek sunuyor.

Bu materyaller arasında uzunluğu 1,3 metreyi bulabilen afişler, hatta su geçirmez UV ışınlarına dayanıklı zemin çıkartmaları yer alıyor. Küçük boyutlu C800 serisi, oldukça etkili ve ilgi çekici işaretler için canlı renklerde profesyonel baskı kalitesi sunuyor.

Eğitim camiasını korumak için ücretsiz sosyal mesafe medya ve görselleri

OKI, salgın döneminde eğitim sektörüne verdiği desteği bir adım ileriye taşıyarak ücretsiz* sosyal mesafe medya ve görselleri sunuyor. Floralabels ile birlikte başlatılan bu girişim, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliği için kreşlerin, okulların ve üniversitelerin kendi yapışkanlı zemin çıkartmalarını hızlı ve kolay şekilde oluşturmalarına yardımcı oluyor. Bu sayede, eğitim kurumları yaz tatilinin ardından öğrencilerin okula dönmeleri için hazırlanabilecek.

Ücretsiz tasarımlar, öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını koruyarak iki metrelik sosyal mesafenin korunması konusunda hatırlatmalarda bulunuyor. Zemin çıkartmaları üç farklı biçimde sağlanıyor: Kendiliğinden yapışkanlı, daire şeklinde zemin çıkartması (285 x 285 mm) ile iki farklı boyutta dikdörtgen zemin afişi (215 x 900 mm ve 297 x 1.320 mm).

Eğitimde kesintinin en aza indirilmesi, hepimiz için büyük önem taşıyor. Okul ve üniversitelerin yüksek etkili işaretler için kurum içinde istek üzerine hızlı ve kolay bir şekilde baskı alabilmesi, öğrencilerin yeni eğitim hayatına alışıp akademik başarısında yardımcı olacak.

*Şartlar ve koşullara tabidir

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN