SADAL, Dijital Dönüşüm Projesi İçin Zyxel’den Destek Aldı!

Kurum

Sadal Tarım Makineleri Dış Ticaret A.Ş.

Çözüm

WAC6103D-I access pointler, NXC2500 kablosuz LAN destekleyicisi, GS1920-24HPv2 switchler

Amaç

Merkezi yapıda bugünden yarının iş ihtiyaçlarını kapsayacak nitelikte yönetimi kolay esnek ağ altyapısının kurulmasına, birleşik ağ uygulamaları için çevik trafik kontrolü ve kurum genelinde geniş alana yayılmış kampüs içinde hızlı ve kesintisiz internete ihtiyaç vardı.

Dijital dönüşüm projesi ile sunduğu hizmetin kalitesini daha da artırmayı ve rekabette öne geçmeyi hedefleyen SADAL, iletişim altyapısını Zyxel’e emanet etti.

SADAL Tarım Makineleri Dış Tic. A.Ş. 1995 yılından beri STIHL, 2005 yılından beri LÖWE, 2010 yılından beri BARBIERI markalarının Türkiye'deki yetkili ve tek distribütörü olarak çalışmalarına yön vermektedir. Türkiye’nin 7 bölgesinde 650’den fazla Yetkili Bayi ve Servis Noktası ile SADAL ülke çapında hızlı, verimli, kaliteli bir pazarlama ve satış sonrası hizmetler ağına sahiptir.

100’den fazla ana ürün kalemi ile pazarın talep ettiği geniş bir ürün gamına sahip olan firma, ana ürünlerini iki yıl garanti ve 10.000 kalemden fazla ve yüksek seviyede yedek parça stoku ile desteklemektedir. Sektöründe her zaman ilklerin uygulayıcısı olan lider kuruluş, teknolojik alt yapısı sayesinde bayileri ile ilişkilerini mesafeden bağımsız hale getirmiştir. Bilgisayar işletim sistemleri ile interneti birleştiren SADAL, bayileri ile pazarlama fonksiyonlarının bir çok ayağını gerçek zamanlı olarak yürütmektedir. Dijital dönüşüm projesi ile sunduğu hizmetin kalitesini daha da artırmayı ve rekabette öne geçmeyi hedefleyen SADAL, iletişim altyapısını Zyxel’e emanet etti. Zyxel’in iş ortağı; Fonetsan Bilgi Teknolojileri ile dijital dönüşüm projesini başarı ile tamamlayan SADAL, network altyapısını güçlendirdi.

Sadal Tarım Makineleri’nin 4.439 m²’lik fabrika saha alanı ve kurum bünyesindeki mezanin raf sistemi; ilk etapta proje için zorluk olarak görülse de; Zyxel’in uçtan uca ağ çözümleri ile entegrasyon kısa süre içinde başarı ile tamamlandı. Depo alanlarının maximum yüksekliğini en verimli şekilde kullanılmasına olanak tanıyan mezenin raf sistemi, metal yapısı nedeniyle kablosuz iletişimin kalitesini düşürüyordu. Kurum genelinde bu sorun Zyxel’in WAC6103D-I model access pointleri ile çözüme kavuştu. İki kurumun uzmanlığı ve bilgi birikimi sayesinde; Sadal Tarım Makineleri’nin bilgi işlem altyapısı Zyxel’in en yeni teknolojileri bünyesinde barındıran ürünleri ile kuvvetlendirildi. Yeni nesil ağ çözümleri ile kararlı ve güçlü bir ağ yapısına kavuşan kurum, fabrika genelinde iş verimliliğini de artırdı.

Gigabitiniz için maksimum esneklik

Zyxel’in projede kullanılan GS1920-24HPv2 switchleri, birden fazla senaryoda SMB dağıtımı için oldukça idealdir. Ürün benzersiz bağlantı noktası kombinasyonları ile şirket ağlarını artan iş taleplerine göre genişletebilme imkanı sunar. Ürünlerdeki Zyxel ONE Network desteği sayesinde; bilgi işlem yöneticileri tek bir tıklamayla ağdaki anahtarları, WLAN'ları ve ağ geçitlerini yapılandırmak ve yönetmek için ücretsiz ZON Utility Programını kullanabilirler. Zyxel’in projede kullanılan bir diğer ürünü;  NXC2500 Kablosuz LAN Denetleyicisi ise  standart olarak 8 AP'nin yönetimini desteklemektedir. Maksimum 64 AP'ye kadar destek sunan ürün, "büyümeye göre ödeme" modeli sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelere esneklik sağlamaktadır.

Dosyayı indirmek için tıklayınız

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN