Murat Ülker’den "Penta'nın Dijital Evrimi"ne ödül

stars_of_the_year
Yıldız Holding'in 2008'den bu yana “Senenin Yıldızları” adı altında düzenlediği ve en iyi iş uygulamalarını ödüllendirdiği ödül platformu bu yıl uluslararası ölçeğe taşınarak “Stars of the Year” adını aldı. Bu sene 8 kategoride dağıtılan ödüllerde 206 proje yarıştı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker dijitalleşmenin her zaman ödüllendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Dijital Liderlik” kategorisindeki ödülümüzü müjdeledi ve “Dijitalleşme siz dijitalleşirseniz, dönüşürsek gerçekleşir. Tüm şirketinin dörtte üçünü dijitalleştirmiş bir şirket bu ödülü kazandı: PENTA. Penta'nın dijital evrimini kutlarım. Bizler, geride kalanlar da çalışıyoruz. Bizler de neler yapıyoruz? Biz de dijitalleşiyoruz ama üçte iki seviyesine gelmiyor." diyerek sürecin önemine değindi.

Dijitalleşme Evrimimiz

Penta Teknoloji’nin dijitalleşme yolculuğuna başlaması çok öncelere dayanıyor. 1997 yılında Türkiye’nin alanında ilk B2B e-ticaret sitesi olan Bayinet’i hizmete açarak, 2004 yılında internet üzerinden kredi kartı ile taksitli satış imkanı sağlama konusuna da öncülük ettik.

Beş şirketin birleşmesiyle gelişen yapı; standart ve hatasız iş yapmanın önemini daha da çok artırdı. Bu amaçla iş sürçeleri çalışmaları yapıldı ve BT altyapıları ve organizasyonu yeniden kuruldu. İş birimlerine teknik eğitimler verildi. Şirket genelinde dijitalleşme konusunda farkındalık yaratılarak, üst düzey yöneticilerin desteği ile şirket kültürü olarak benimsenmesi sağlandı.  

SAP ve B2B projelerinde iş ortaklarının ihtiyaçları önceliklendirildi. Bunlara uygun olarak CRM ve Çağrı Merkezi yapıları kuruldu. Ardından operasyonel süreçler EBA iş akış sistemiyle dijital platforma aktarıldı. Karar verme ve onay mekanizmaları iş zekası raporları ve mobil uygulamalarla hız kazandı. Müşteri ihtiyaçları ve operasyonel verimliliğe dair projeler plana dahil edildi.

Dijitalleşme hedefi doğrultusunda tüm stratejik iş ortaklarıyla (üreticiler, bayiler, bankalar, lojistik şirketleri vb.) entegre olarak modüler, esnek ve hızlı pazarlama çözümleri sunan bir yapı elde edildi.

İş faydasını hedefleyerek geliştirdiğimiz dijital yetkinliğimiz ve yıllar içerisinde dijital dönüşüme yaptığımız yatırımların doğal sonucu olarak; 2015 yılında Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu sonuçlarına göre, “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti” kategorisinde Türkiye'nin en dijital şirketi seçildik.

Dijitalleşme sürecimize devam ederken bir yandan da bayilerimizin iş modeli değişim süreçlerinde yol gösterici ve destekleyici olmak için çalışıyoruz.

 

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN