Penta Teknoloji Cyber JUNIOR aracılığıyla bilişim sektörünü destekliyor

cyber_junior_penta

Uzmanların 2021 yılında siber saldırıların neden olduğu zararın 6 trilyon dolara ulaşabileceği ve 50 milyar cihazın internete bağlı olacağı öngörüsü, bilişim sektöründe siber güvenlik alanının desteklenerek geliştirmesinin ne kadar hayati önem taşıdığını kanıtlıyor. Bu nedenle dağıtıcılığını üstlendiğimiz IBM markamız ile eğitmen kadrosu gönüllü akademisyenler ve sektör çalışanlarından oluşan Cyber JUNIOR’a sponsor olduk.

Penta Teknoloji olarak içinde bulunduğumuz teknoloji çağında sektörümüzün gençlerle ilerleyeceğinin bilincindeyiz. Cyber JUNIOR’da verilen eğitimler sonrasında gençlere sektörün önde gelen şirketlerinde staj imkanının sunuluyor olması hem sektörümüz hem de bu alanda yetişmek isteyen gençler için oldukça önemli bir fırsat…

Cyber JUNIOR Kimdir?

Cyber JUNIOR siber güvenlik alanında kariyer planlayan herkese gönüllük esasına dayanarak profesyonel eğitim sunan bir kuruluştur. Bilgi güvenliği baz alınarak programlama, yazılım geliştirme workshopları, siber güvenlik eğitimleri ve çeşitli sertifikasyon programlarına göre hazırlanan eğitimler sunan, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle Türkiye'de siber güvenlik alanında oluşturulmuş, gönüllülük esasına dayalı en büyük eğitim topluluğudur.

IBM Kimdir?

IBM, merkezi Armonk, New York'ta bulunan dünyanın en büyük teknoloji ve danışmanlık şirketidir. 170'i aşkın ülkede faaliyet gösteren IBM, işletmelerin, kamu ve sivil kuruluşların sorunlarına çözüm bulmaktadır. IBM, 1938'den beri Türkiye'de faaliyet göstermektedir. IBM'in 2016 yılsonu itibariyle cirosu 79,9 Milyar Dolar’dır. İnovasyon, IBM'in stratejisinin kalbidir. Şirket, yazılım, donanım ve geniş bir yelpazede altyapı, bulut ve danışmanlık hizmetlerini geliştirmekte ve sunmaktadır. IBM çalışanları, şirketin iş danışmanlığı, teknoloji ve AR-GE uzmanlığını kullanarak dünyanın dört bir tarafındaki müşterilerle birlikte daha akıllı bir dünya oluşturmak için çalışmaktadır.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN