Atlantique Holiday Club, iletişim altyapısını Zyxel’in DSLAM Teknolojisi ve Nebula Bulut Çözümleri ile yeniledi

Kurum

Atlantique Holiday Club Kuşadası

Çözüm

VMG1321-B10A  Modem, VES1724-55C VDSL2 Switch, NAP353 Outdoor Access  Point, GS1900-10HP serisi kenar switch’ler, SFP-LX-10-D Modül, MGS3520-28F 24-Port GbE Layer 2 Fiber Switch

Amaç

Otelin odalar, lobi ve sosyal aktivitelerinin gerçekleştirildiği alanlar ve havuz bölümünde misafirlerinin interneti hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için network altyapısının kurulmasına ve aktif ağ cihazlarının tek noktadan kolayca yönetilebilmesine ihtiyaç vardı.

Atlantique Holiday Club’ın aktif ağ cihazları Nebula bulut çözümlerinin sunduğu avantajlar sayesinde 7/24 uzaktan kontrol edilebilir ve yönetilebilir duruma getirildi.

Atlantique Holiday Club, Kuşadası bölgesindeki ilk tematik su parkı Tortuga Pirate Island’ı bünyesinde barındıran gözde tatil merkezlerinden biri. Otel, her yaştan misafirlerine uygun kaydırak ve su üstü oyun parkuru imkanı sunarken, minik tatilcilere de sayısız aktivite ve oyun seçeneği vaat ediyor. Su sporları ekibi ile sahilde, suda ya da su altında olmanın adrenalin ve heyecanını hissetmek isteyenlere kucak açan tesis, essiz spa keyfi deneyimine ek olarak; 3 restoran ve 9 farklı bar seçeneği ile konuklarına lezzet şöleni de yaşatıyor. Konfor ve eğlence dışında ziyaretçilerine sunduğu teknolojik imkanlarla da adından söz ettiren  Atlantique Holiday Club, maksimum seviyede müşteri memnuniyeti için ağ altyapısını Zyxel ürünleri ile yeniledi. Sosyal aktivite alanları, odalar, lobi, havuz ve aquapark’ta misafirlerine ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan tesis, internet erişim altyapısını Zyxel ürünleri ile güçlendirdi.

Otel bünyesinde yapılan teknoloji yatırımı ile  kurum  personelinin kullandığı yazılım ve donanım ürünlerinin sorunsuz ve tam kapasite ile  çalışmasıyla; müşteriye sunulan tüm hizmetlerin kesintisiz olması garanti altına alındı. Resepsiyondaki bilgisayarın sunucu ile bağlantısının sürekliliği sayesinde check-in, check-out yapan müşterilerin bekleme süresi en aza indi. Otelin veri iletişim altyapısı, VMG1321-B10A  modem, NAP353 dış mekan access point,  VES1724-55C VDSL2 Switch ve MGS3520-28F 24-Port GbE Layer 2 Fiber Switch ile daha esnek bir yapıya kavuştu. Otel genelinde hızlı ve yüksek hızda internet erişimi sağlanırken GS1900-10HP  serisi kenar switch’ler ile otel; merkezi yapıda tek noktadan kolay bir şekilde yönetilebilir hale geldi. Maksimum seviyede ağ güvenliği elde eden tesis, kesintisiz çalışma ortamına sahip olurken optimum ağ yönetimi ve yüksek performanslı ağ altyapısın gibi avantajlar elde etti.

Dosyayı indirmek için tıklayınız

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN