İnsan Kaynakları

İK Politikamız

Penta Teknoloji İnsan Kaynakları olarak; Şirketimizin vizyon ve stratejileri ışığında nitelikli iş gücünü doğru iş için konumlandırmayı, çalışanlarının gelişimine, kariyer planlarına ve mutluluklarına önem vermenin yanında geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmayı, sürdürülebilir yüksek performansı ve verimliliği desteklemek üzere sistemler tasarlayarak uygulanabilir kılmayı hedeflemekteyiz. Penta Teknoloji İnsan Kaynakları, önceliğine ve odağına “İnsan”ı alan, süreçlerini bu bakış açısıyla uygulamayı ilke edinen bir çalışma sistemini benimsemektedir.

Seçme ve Yerleştirme

Penta Teknoloji takım oyununa inanan, dolayısıyla aynı hedefe koştuğu bu takımın üyesi olmaktan her zaman mutlu olan, yenilikçi, proaktif, yüksek performanslı, kendini geliştirmeyi yaşam biçimi edinmiş, içinde yer aldığı toplum ve çevreye duyarlı bireyleri organizasyona katmak üzere bir işe alım süreci uygulamaktadır.

Penta Teknoloji’ye nasıl başvuru yapabilirim?
Penta Teknoloji aktif ilanlarına, iş fırsatlarına kariyer portallarından ulaşılabilmektedir. Genel başvuru ise inka@penta.com.tr mail adresine özgeçmiş ileterek yapılabilmektedir.

Penta Teknoloji işe alım süreci hangi adımlardan oluşmaktadır?
İşe alım süreci personel ihtiyacının oluşması, bu ihtiyaç için başvuruların toplanması ve değerlendirilmesi ile başlamaktadır. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından uygun bulunan adaylarla ön görüşme organizasyonları yapılmakta ve ön görüşmelerle birlikte adaylara pozisyona özel envanterler (Kişilik Envanteri, İngilizce Testi, Assessment vb.) uygulanmaktadır. İlk görüşmelerin ardından olumlu değerlendirilen adaylarla bölüm görüşmeleri organize edilmektedir. Şirketimiz içerisinde yer alan bazı görevlerimiz için ise proje ve sunum aşamaları görüşme süreçlerimize eklenmektedir. Bu süreçlerde olumlu değerlendirilen adaya iş teklifi yapılarak süreç sonlandırılmaktadır.

Performans ve Kariyer Yönetimi

Çalışanlarımızın iş sonuçları hedef ve yetkinlik bazlı performans sistemi ile değerlendirilmektedir. Performans sistemi yıllık bazda bir değerlendirme aracı olup, önce çalışanın kendisini, ardından yöneticisinin çalışanı değerlendirmesi ile çıktı oluşturulmaktadır. Bu çıktılar çalışanın kariyer planlamasına ve yönetimine veri sağlamaktadır.

Penta Teknoloji’de Performans ve Kariyer Yönetim Sistemi’nde hangi araçlar kullanılmaktadır?
Penta Teknoloji’de Satış ve Pazarlama ekiplerinin iş sonuçları Satış Pazarlama Performans Sistemi ile, diğer çalışanlarımızın iş sonuçları Yıllık Performans Sistemi ile değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonuçları performans primine dönüşmektedir. Yıl içerisinde bölümlerimiz İnsan Kaynakları Planlamalarını yaparken, çalışanlarımız ise Kariyer Gelişim Formları aracılığıyla kısa ve uzun vadeli kariyer planlarını yapmaktadır. Bölümlerin İnsan Kaynakları Planlama çıktıları ve çalışanlarımızın kariyer planları ortak değerlendirilerek çeşitli gelişim araçlarıyla desteklenmektedir.

Öğrenme ve Gelişim

Penta Teknoloji’de çalışanımız ilk çalışma haftasında dahil olacağı oryantasyon programı ile birlikte bir eğitim ve gelişim sürecine dahil edilmektedir. Çalışanın gelişimi, işbaşı eğitimleri, rotasyon, elektronik tabanlı eğitimler ve uzmanlık eğitimleri gibi bir takım eğitimlerle desteklenmektedir.

Penta Teknoloji’de hangi öğrenme ve gelişim araçları kullanılmaktadır?
Yeni işbaşı yapan çalışanımız ilk iş günü itibariyle kendisine atanan rehberi aracılığıyla bir adaptasyon sürecine dahil edilmekte ve İnsan Kaynakları, bölüm ve işbaşı oryantasyonlarıyla desteklenmektedir. Çalışanlarımız Penta Teknoloji’de çalıştıkları süre içerisinde çalışanın ihtiyacına göre, rotasyon, uzmanlık eğitimleri, e-eğitimler, yabancı dil eğitimleri, ilkyardım ve iş güvenliği eğitimleri gibi araçlardan faydalanmaktadır.

Ücret ve Ödüllendirme

Penta Teknoloji’de HAY kademe ve ücretlendirme sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde iş değerlendirme yöntemi ile işler değerlendirilerek eşit, rekabetçi ve piyasa ile uyumlu ücret politikası oluşturulması amaçlanmaktadır. Ücretlendirme uygulamaları belirlenirken yıllık piyasa ücret araştırmaları da değerlendirilmektedir.

Değerlerimiz

  • İnsan Odaklı
  • Güvenilir
  • Başarılı
  • Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Odaklı
  • İtibarlı
  • Etik İlkelere Bağlı

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN